פסטיבל מקודשת, מבית "עונת התרבות בירושלים", חוזר הקיץ עם סדרה של הפקות מקור ייחודיות וחד פעמיות שממיסות גבולות ומצביעות על המציאות אחרת מירושלים. דווקא עכשיו – כשהבחירות של כולנו מצטמצמות – עולה קול חדש, יצירתי, פתוח ומלא תעוזה מאחת הערים הכי מורכבות והכי מאתגרות בעולם. 4-21 בספטמבר. 

במשך שלושת השבועות הראשונים של ספטמבר יציע הפסטיבל לציבור הרחב והמגוון – בירושלים ומחוצה לה- בסיס יצירתי לחיבורים חדשים ומפתיעים בעזרת אמנות פורצת דרך ומערבלת תודעה שנובעת ונאצרת מכל קצוות ירושלים. 

קונצרט שיוצר הרמוניה שלמה וחדשה מכלי נגינה שבורים וזנוחים (בהשתתפות דודו טסה, מאיה דוניץ, ניזאר אלכאטר ותזמורת ירושלים מזרח מערב בניצוחו של תום כהן);מיצג אדיר שהוקם בגן הסוס הנראה כארמון גדול ומורכב כולו מחלונות שאסף מרחבי ירושלים האמן האקטיביסט יורם אמיר ז"ל; חגיגה של 23 שעות רצופות של מוזיקה מכל העולם במגדל דוד יחד עם מופע מחווה לאריס סאן (בהשתתפות ברי סחרוף, ג'וני קלארק מג'מייקה, מרגול, דריה יילדירים שמגיעים הישר מטורקיה, שולי רנדשלומי שבן ואחרים) ושורת מסעות דוקו-תיאטרליים והתערבויות אמנותיות במרחב הציבורי.

מרגול. משתתפת בפסטיבל. קרדיט: גבריאל בהרליה

הפסטיבל יוצא מסע משחרר שמתחיל ביער, צולל למבדדים בפאתי העיר, מטפס למגדל חלונות וסוגר את מרבית לילות הפסטיבל במועדון אינטימי ואותנטי שצץ על קו התפר, רק כדי להראות שהוא יכול וצריך להיות שם תמיד.

מנהלות האירוע, נעמי בלוך-פורטיס ומיכל ואקנין, כמו כל השותפים והשותפות בפסטיבל,חרטו על דגלן, זו השנה התשיעית, להראות באמצעות הפסטיבל מציאות שהיא חלום. כיצד הן היו רוצות לראות את ירושלים – מאוחדת ושוויונית. הן עושות זאת בזכות האומנים והאומנות שהן מביאות לקדמת הבמה ובזכות המסרים הנובעים ממנו.

"ירושלים היא הלב של מקודשת." נכתב באתר הפסטיבל, "היא ההשראה והיא היצירה. היא הכוכבת הראשית והיא התפאורה. היא החלום והיא המציאות. יופייה מהפנט אותנו וכיעורה לא נעלם לרגע מעינינו. עבורנו, ירושלים היא קודם כל מצב תודעה. בכל רגע נתון אנחנו מבקשים לגעת בקדושתה וביומיום שלה. באתגריה ובקשייה. בפוטנציאל הטמון בה ובפצע הפעור בה".

"מקודשת" | 4-21 בספטמבר | לאתר: https://www.mekudeshet.com/ 

 

תגובות

להשאיר תגובה