לאחר 2600 שנה, נבוכדנצר מלך בבל שב לירושלים, והפעם בהפקה מרהיבה של האופרה "נבוקו" מאת ג'וזפה ורדי עם במת ענק, תפאורה גדולת מימדים ולמעלה מ- 150 משתתפים. הערב בבריכת הסולטן.

הערב תעלה בבריכת הסולטן האופרה "נבוקו", המכונה גם "האופרה היהודית" של ג'וזפה ורדי. אין מקום הולם יותר להעלאת האופרה העוסקת בחורבן בית המקדש הראשון, מהעיר ירושלים, ואין מקום יפה יותר מבריכת הסולטן לאופרה אהובה זו, הנחשבת לאחת האופרות הפופולריות ביותר בכל רחבי העולם.

האופרה מגוללת את סיפור חורבן ירושלים ובית המקדש הראשון על ידי נבוכדנצר מלך בבל (נבוקו), ועוקבת אחר שאיפתם של בני ישראל בגלות בבל לחזור אל מולדתם ולחיות בה חיי חירות. שירת  מקהלת העבדים העבריים באופרה נהפכה עד מהרה לסמל לשאיפה לחירות לאומית. שירת העבדים ליוותה במחצית המאה ה-19 את מאבקם של האיטלקים לעצמאות, ועד היום היא נחשבת להמנון הבלתי רשמי של איטליה.

לצורך העלאת "נבוקו" בבריכת הסולטן תקים האופרה הישראלית במת ענק שתכיל את התפאורה גדולת המימדים ואת כמות המשתתפים הרבה – למעלה מ-150. זו הפקת האופרה החמישית שהאופרה הישראלית מעלה בבריכת הסולטן בירושלים, ולמעלה מ-4,000 איש צפויים להגיע ולצפות בהפקת הענק שמתוכננת השנה.

על הניצוח יובל צורן, בוגר האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, בעל רזומה מרשים בארץ ובחו"ל.

סולנים:

נבוקו: יונוץ פסקו

אביגייל: אירה ברטמן

זכריה: סימון לין

ישמעאל :דומניקו מניני

פננה: שי בלוך

כהן גדול: עודד רייך

עבדאלו: אושרי שגב

אנה: אנסטסיה קלוואן

יום חמישי| 20.6.2019 | בשעה 20:00 |בריכת הסולטן ירושלים| כרטיסים באתר "בימות"

תגובות

להשאיר תגובה