תערוכה חדשה ומרתקת של חמישה אמנים מוכשרים מוצגת החל מהשבוע במלון בוטיק אלגרה בעין כרם

תערוכה חדשה בשם "מבט אל תוך עצמי" החלה השבוע במלון בוטיק אלגרה בעין כרם. מדובר בתערוכה אותה אצר רון לוקר ואשר מאגדת מקבץ אקראי לכאורה של חמישה אמנים באינטרפרטציה אישית על העצמי האישי, החברתי. יוצרים עולם דימויים אינסופי בנגיעות טכניקה מגוונות, כל יוצר ושפתו המקורית. במבט אל מראת החיים אליה הם מעיזים להביט, ממנה שואבים את שנרקם על מצע עבודתם. יוצרים עבור הצופה מראה חדשה אל אני עצמי חדש, אל העומד ומתבונן בה. לוקר סיפור השבוע על התערוכה: "השם מבט אל תוך עצמי נולד מתוך הרצון להוציא איזו הבעה אישית של כל אחד מהאמנים. ואתה יכול לראות שבאמת הם לא קשורים אחד לשני. הם אספו את הציורים שמביעים איזו הסתכלות אם צינית ואם ביקורתית על עצמם כאנשים ועל עצמם בתוך החברה, במיוחד בצורה האחרונה".
כאן אין ממש קשר בין האמנים?
"מבחינתי הם אמנים שאני מכיר היטב, אני מאוד מעריך אותם"
יש מישהו מיוחד מבין האמנים?
"אביב גרינברג הוא מאוד מיוחד, הוא הכי צעיר, הוא עשה תערוכה ראשונה בבית המידות בתל אביב ומכר את כל העבודות. הוא מטאור מאוד גדול שישמעו עליו עוד הרבה. כל האחרים היו כבר בתערוכות בכל העולם".
יש איזו תמונה בתערוכה שאתה יותר ממליץ?
"כל תמונה, יש לה את האפיון שלה, כשמסתובבים בתערוכה רואים באמת ניתוח פסיכולוגי של האופי המאוד שונה של כל אחד מהאמנים. זה באמת דבר מאוד שונה, זו איזו תוצר של הבחירה הקונספטואלית של מה שרצינו לעשות. בחרנו את הדברים הכי ציניים והכי אמוציונאליים, וכששמנו את כולם בתוך המלון, בתצוגה, לא יכולנו לייחל לתגובות יותר טובות מהמבקרים. הם לא אמרו לנו שהתמונות יפות אלא פשוט אמרו לנו את מה שחשבנו שיהיה, הם אמרו שהתמונות מאוד משמעותיות, חלקן קשות לצפייה, אנשים ממש הבינו ללא צורך להסביר שום דבר".

המציגים בתערוכה:

רני פרדס, יליד 1974
בוגר המדרשה לאמנות ״בית ברל״.
יצירתו של פרדס עוסקת בהכלאות ממקורות השראה שונים ומתרבויות שונות אשר מתאחדות תחת ידיו לשפה אישית, בלתי מתפשרת. נושאיו נבנים ונולדים אחד מן השני ואחד אל תוך השני. העבודות משלבות בין "גבוה" ל"נמוך" ובין מסורתי לביקורתי ועכשווי.

קרין עינב פרז, ילידת 1968
קרין מגיעה מתחום הריקוד המקצועי והעיצוב הגרפי. מושפעת מהעולם הסובב אותה, אך יוצרת מתוך העולם הפנימי. מושפעת מארכיטקטורה ועיצוב, תחושות, מוסיקה ורגש. פועלת בתוך מרחב הבדידות, גם כשהיא מוקפת אהבה ואנשים. ממקום זה יוצרת קרין עולמות דמיוניים, בודדים, חזקים אך שבריריים כאחד.
"

אביב גרינברג, יליד 1991
אביב הינו אמן צעיר בראשית דרכו. סטודנט במחלקה לאמנות בביה”ס הגבוה לעיצוב שנקר. החל את דרכו כמעצב גרפי. יצירותיו של גרינברג תוססות, ססגוניות ומוגשות בפורמטים צבעוניים גדולים ועוצמתיים על בדי קנבס. הציורים עוסקים במוסכמות הציור והשימוש ההיסטורי במדיום. בעבודותיו, שם דגש על גבולות הקו, צבעוניות, הטיפול בפורטרט ומקור האור. שימושו המודע בקיטש מנסה לשבור קונבנציות של תולדות הציור.

אודי גנס, יליד 1980
בוגר המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית בביה”ס הגבוה לעיצוב שנקר. שותף ומנהל הקרייאטיב בחברת המיתוג והפרסום Parazar Brand Boutique, הבונה ומובילה מותגים ללקוחות בינלאומיים בתחומי היהלומים והתכשיטים, נדל”ן יוקרתי, מלונאות, תקשורת ואפנה www.parazar.net
גישתו המיוחדת של אודי בשילוב טיפוגרפיה, איור ואמנות פלסטית יוצרת טביעת אצבע ייחודית המביאה לביטוי את המסרים אותם הוא בוחר להציג.

אורן גל, יליד 1972
בוגר "בצלאל" המחלקה לתקשורת חזותית (1998)
בכל מבט או סיטואציה בוחן אורן פרטים והזדמנויות ויוצר עבורנו ברגש ובהומור מציאות אלטרנטיבית. אורן משלב בעבודותיו צילום ואיור ויוצר באהבה גדולה אומנות המורכבת מחומרים שונים, דפי ספרים ישנים, מסגרות ישנות, חלקי מכונות ממתכת ועץ משווקי פשפשים ברחבי העולם ומטביע את חותמו בהם בטושים יפנים, גואש, אקריליק ועפרונות. הוא המגדיר עצמו "ילד בוגר", אוהב מאוד צעצועים, מכניקה, טבע אך יותר מכל אוהב אנשים.

תגובות

להשאיר תגובה