הספר מסביליה בעיר

האופרה הירושלמית מעלה את האופרה המפורסמת "הספר מסביליה" ("”The Barber of Seville) בבימויו של דוידה גרטיני האיטלקי, בשני מועדים בירושלים 8/12 ו-10/12 בתיאטרון "שרובר".

האופרה "הספר מסביליה" ידועה בלהיטים הרבים שלה, ובזכות המוסיקה הקצבית של רוסיני והמשחק הדינאמי והאנרגטי של דמויות המפתח, נוצרת על הבמה חגיגה אקוסטית וויזואלית.

בהפקה החדשה בבימויו העדכני של גרטיני, נשמר הרעיון המקורי של האופרה של המחזאי פייר בומרשה אך משתנה התקופה בה מתרחשת העלילה, והיא עוברת מהמאה ה-18 למאה ה-20 – ל"סופר" של רוזינה.
בין ארגזי הירקות והפירות, מתכנן מנהל הסניף (ברטולו) של הסופר המקומי להינשא לרוזינה, אבל בחור שובב שמאוהב בה, (הרוזן) מסתובב באזור בתחפושות שונות ומפריע לתכניתו, בעזרתו של הספר מסביליה, הרי הוא פיגרו.

העלילה המקורית מספרת על הספר המפורסם מכל הזמנים, הספר הכול יכול מסביליה שעוזר לרוזן הצעיר אלמוויוה לחטוף את אהובתו רוזינה, שמוחזקת כאסירה בביתו של ברטולו, האפוטרופוס הזקן שרוצה אותה לעצמו. במהלך מסע ההרפתקאות המשעשע, הפארסה נהיית לסאטירה חברתית אוניברסלית והצעירים מגשימים את אהבתם.

אהבה ושובבות הם המרכיבים שרוסיני שילב ביצירת המופת שלו, אך לבד מהיותה קומדיה משעשעת, במחזה גם יסודות של ביקורת חברתית על שרירות לב השלטון וחוסר השוויון המעמדי.

האופרה בהפקה חדשה וסוחפת, היא תוצר של שיתוף פעולה פורה עם "פסטיבל פיקולו" מצפון איטליה, ובהופעותיה הראשונות כבר גרפה את תשבחות הקהל והמבקרים האיטלקיים.

היא מתקיימת בביצוע סולני האופרה הירושלמית, מקהלת האופרה הירושלמית והתזמורת הסמפונית אשדוד תחת שרביטו של עומר אריאלי.

בתפקידים הראשיים: גבריאלה ריביס, אשרי שגב, נועה הופ/מימה מילוא, אלכסנדר דיאקוף, דניס סדוב, אנה פשס ושמואל ברלד.

האופרה תבוצע באיטלקית עם תרגום לעברית ואנגלית.

להזמנת כרטיסים: אתר בימות 6226*, www.bimot.co.il או
בקופת תאטרון ירושלים:  www.jerusalem-theatre.co.il / טלפון:  02-5605755

תגובות

להשאיר תגובה