50 מהיהודים העשירים והמשפיעים בעולם יגיעו לירושלים בשבוע הבא

הכנס יתקיים ב- 20 בספטמבר בבירה בהשתתפות נשיא המדינה, ראש העיר ירושלים, יו”ר הכנסת ואישים בולטים מהארץ ומחו”ל, ויימשך שלושה ימים. על הפרק: מתן מענקים בגובה מאות אלפי שקלים ליוזמות חברתיות פורצות דרך, מפגש חגיגי עם התורמים הגדולים לעיר בבית הנשיא וסיורים בירושלים. בין האורחים: נשיא AJC ג’ון שפירו, לסטר קראון, מבעלי מלונות קראון, אלן הסנפלד, לשעבר יו”ר ענקית הצעצועים הסברו, דיים קלור דאפילד, בתו של צ’ארלס קלור, נעמי עזריאלי, הארי בלומפילד ועוד. נשיאת הקרן, יוהנה ארביב: “בזכות חבריה מהארץ ומהעולם – הקרן לירושלים היא אחת המשפיעות על מראה, אופייה ודמותה של ירושלים ב-50 השנים האחרונות.”

השנה תציין הקרן לירושלים 50 שנות פעילות בסדרת אירועים ובראשם כנס בן שלושה ימים שייערך ב-20 עד ה-22 בספטמבר, בהשתתפות נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אורחים מחו”ל בעלי קשר מיוחד לעיר ודמויות מפתח ירושלמיות ממגוון תחומי העשייה. מאות מאורחי הכנס, פעילים ותיקים למען ירושלים מהארץ ומהתפוצות, יסיירו בעיר במסלולים קונספטואליים ייחודיים, ישתתפו באירוע הוקרה ל-50 התורמים הגדולים של ירושלים, שיתקיים בבית הנשיא, ייפגשו עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לארוחת בוקר, יכירו את אנשי המפתח של ירושלים, את היזמויות החברתיות המובילות שצמחו בעיר וידונו בנושאים הבוערים המלווים את סדר יומה של ירושלים: אתגר הביטחון האישי, אתגר הרב-תרבותיות, השינוי המתמיד בדמוגרפיה של ירושלים ופניה של העיר והקרן לירושלים ערב תחילת היובל השני לפעילותה.

נשיאת הקרן לירושלים, יוהנה ארביב: “הקרן לירושלים היא הקרן העירונית הגדולה ביותר בישראל, ואחת המשפיעות על מראה, אופייה ודמותה של ירושלים ב-50 השנים האחרונות. הכנס הוא לא רק הזדמנות להודות באופן אישי לאנשי העיר ואוהביה לדורותיהם, שתורמים ונרתמים למען בניין ירושלים, לאור חזונו של מייסד הקרן וראש העיר המיתולוגי טדי קולק; מדובר בהזדמנות לדון בפתיחות במגוון האתגרים הניצבים לפתחה של העיר ירושלים: הפיכת הרב תרבותיות לאבן שואבת לטובת פיתוחה, בניית גשרים של הבנות בין המסורת וההיסטוריה המפוארות של העיר להיותה חזית של יזמות היי-טק וביו-טק, וניסוח משותף של הנרטיב הירושלמי שילווה אותנו ביובל השני לפעילותנו.”

תגובות

comments