מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים יתקיים ב-2.6.2022. על במת הסיום: רונה קינן, אניה בוקשטיין ואקו

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים יערך ביום חמישי, 2.6.2022 ויפתח את אירועי חודש הגאווה בישראל. את המצעד מפיק כמדי שנה הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות המציין 20 שנה למצעד הגאווה הראשון בבירה שנערך בשנת 2002.

בניגוד לשנה שעברה, השנה יחזרו להתקיים אירועי במת הסיום המסורתית בסופו של המצעד בגן העצמאות. מנחת במת הסיום תהיה אשת התקשורת, שיר ראובן ועל הבמה יופיעו: הזמרת רונה קינן, השחקנית אניה בוקשטיין, הראפרית אקו, הזמר והשחקן שחר טבוך והזמרת איה זהבי פייגלין. לצידם ינאמו אורי בנקי, פעילה הקהילה הגאה עומרי פיינשטיין וד"ר רויטל ארבל מועדת סל הבריאות. מצעד הגאווה והסובלנות מתקיים השנה בתמיכת חברת לייטריקס.

מסלול המצעד ולוח זמנים:


15:00 – פתיחת שערים – הפנינג גאווה ובמת פתיחה בגן הפעמון.

16:30 – הזנקה – מסלול המצעד: מגן הפעמון לכיוון כיכר פריז, דרך הרחובות קינג ג'ורג', הלל, מנשה בן ישראל ועד לגן העצמאות.

19:00- במת הסיום בגן העצמאות.

אלון שחר, מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות: "המצעד הראשון לפני 20 שנה מנה אלפים בודדים בלבד, ולאורך השנים הצטרפו למחאה שלנו עוד אלפים נוספים שנרתמו כדי לעשות שינוי אמיתי בחברה הישראלית בכלל ובירושלים בפרט. גם השנה אנחנו ממשיכות את המאבק למען הזכות שלנו להתקיים ולחיות בכבוד בירושלים ובכל מקום שבו אנחנו נמצאות. אני מזמין את כל מי שחשובים לו עקרונות החופש וזכויות האדם לצעוד ולהרים איתנו את דגל השוויון והסובלנות במצעד הגאווה והסובלנות הקרוב".

נעם יבין, יו"ר הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות: "מירושלים תצא הבשורה. מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים תמיד סימל ותמיד יסמל את המארג הייחודי של ירושלים וממצב את ירושלים כעיר בירה שיש בה מקום לכולם ולכולן. זו השנה העשרים בה אנחנו צובעות את ירושלים בגוונים של האהבה, השמחה והגאווה שלנו. אנחנו צריכות אתכן איתנו – יחד נייצר את המחאה והחגיגה הלהט"בית הגדולה ביותר שנראתה בירושלים, ונדרוש מרחב בטוח וחופש יומיומי אחד וכל אחת".

תגובות

להשאיר תגובה