ב26.5 יערך סיור במטה הארצי של משטרת ישראל לתלמידי בית הספר דנמרק מירושלים במסגרת פעילות שיא של קורס שנתי שמעבירים שוטרים בבתי הספר בכל הארץ, דרך עמותת שיעור אחר.  

כבר שנתיים ששוטרי משטרת ישראל מעבירים קורסים  דרך עמותת "שיעור אחר" , לתלמידי בתי הספר בכל הארץ. המשטרה רואה חשיבות רבה בשיח ובעצם המפגש עם בני נוער, איתם הם מדברים בגובה העיניים על תשומת לב, אלימות, עבריינות, פשיעה , ענישה וכדומה. הם משוחחים על אופניים חשמליות , מסבירים מה לעשות במקרה שקטטה פורצת לידם, ודנים בתפקידי השוטרים והחוקרים ועל דינים שונים בחוק.

התלמידים מקיימים דיון פתוח בכיתה מעלים שאלות ומופתעים מאד לגלות שיש שופט נוער, שילדים עלולים להיענש על עבירה על החוק, שיש להם גם זכויות, אך גם חובות, ושהם יכולים להיות אזרחים למופת מעורבים ואיכפתיים ולסייע לקהילה .

קרן הלפרן מוסרי, מנכ"לית "שיעור אחר": "ייתכן שבזכות שיעור אחד אפילו, ילד שידע מה העונש הצפוי לו בביצוע עבירה עליה חשב או כבר ביצע אותה בשכונה שלו, יירתע ויחליט לוותר ואולי אף ירצה יום אחד להיות שוטר/ חוקר במשטרה כשיהיה גדול".

כיום מועברים 7 קורסים שנתיים ע"י שוטרי ישראל:

3 קורסים בצפון של מחלקת התביעות של המשטרה (קרית שמונה, טבריה ונצרת)

2 קורסים בירושלים של היועץ המשפטי למשטרה – בבית ספר דנמרק ובתיכון קדמה לנוער בסיכון

ו2 קורסים בדרום –  אחד בנתיבות ואחד בערד – שני הקורסים ותיקים בשיעור אחר, כבר שנה שלישית.

כאמור, ב26.5 יערך סיור במטה הארצי של המשטרה כפעילות שיא לסיום הקורס בנערך בירושלים,  בו תלמידי בית ספר דנמרק יקבלו הסבר מקיף על פעילות המטה ע"י השוטרים ועל תפקידם, יתנסו, יראו במו עיניהם עם מה השוטרים מתמודדים וכדומה.

השוטרים הרבים שמתנדבים מידי שבוע בבתי הספר רואים חשיבות רבה לעשייה החשובה שלהם עם התלמידים ומאמינים שהשאלות וההבנה של הילדים דרך השיחה בניהם , יתרמו לאווירה ולחשיבה נוספת של נערים ונערות רגע לפני שהם עתידים לקלקל לעצמם את עתידם ויהפכו אותם לאזרחים מעורבים ושומרי חוק.

תגובות

להשאיר תגובה