לפעמים גם "עסק טוב ירושלים", צריך מעוף כדי להתפתח, להגדיל את מאגר הלקוחות ולמצוא הזדמנויות עסקיות חדשות. בשנה האחרונה הקמנו מיזם חדש להעצמה של עסקים בירושלים : "הזירה העסקית". מיזם חדש זה קם בסיוע הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, יחד עם עיריית ירושלים ומטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי, מאפשר לעסקים קטנים ירושלמיים הזדמנויות לפיתוח העסק. המיזם נבנה על בסיס העקרון של "כלכלה מקומית מקיימת".

"הזירה העסקית" הינה זירת מסחר אינטרנטית המאפשרת קשרים עסקיים בין מוסדות עגן בעיר ובין עסקים קטנים (ספקים) לפי תחומי עניין והתמחויות. "הזירה העסקית היא פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לעסקים להיפגש וליצור שיתופי פעולה המזינים את עצמם. ב"זירה העסקית" אנו מנגישים מכרזים והצעות מחיר של מוסדות עוגן ירושלמיים עבור בעלי העסקים המקומיים.

ככלל, עסקים קטנים לא ניגשים למכרזים מתוך חוסר הכרות עם המקומות בהם מתפרסמים המכרזים ומתוך חשש מהבירוקרטיה הכרוכה בהגשות. "בזירה העסקית" אנו מפרסמים מכרזים מקומיים והצעות מחיר המתאימות לעסקים קטנים (ירושלמיים בלבד) – כך נוצר חיבור בין הצדדים. לאחר תהליך מהיר של רישום באתר יוכל כל עסק מקומי לקבל נגישות מלאה למידע על הזדמנויות עסקיות ממשיות כמו מכרזים פומביים ובקשות להצעות מחיר, להשתתף במכרז ולהציע את הצעתו בצורה מקוונת ומהירה למפרסם המכרז. בכך, מאפשרת ה"זירה העסקית" להגדיל את המכירות, את מגוון הלקוחות ואת הפדיון העסקי.

 

בנוסף לאתר "הזירה העסקית" אנו מקיימים סדנאות בתחום הרכש והמכרזים ומלמדים ספקים לגשת בצורה נכונה לתחום זה. הסדנאות כוללות ייעוץ אישי וליווי לעסקים שמבקשים להגיש מכרזים.

כאמור, אנחנו מבקשים לממש את החזון של "כלכלה מקומית (ירושלמית) מקיימת" – מעגל עסקי המזין את עצמו. הרעיון הוא לקיים עולם עסקי ולהתמקד בזירה המקומית וכך הכסף יישאר בעיר. כלכלה מקומית מקיימת עתידה להעלות את רמת החיים המקומית. כתוצאה מעליה בכמות העסקאות בירושלים, תתרחש עליה משמעותית בכמות הכסף (הכנסה פנויה) שנשאר בידי עסקים ירושלמיים אשר מנהלים את חייהם באותה סביבה עסקית ירושלמית – וחוזר חלילה…

עד כה נרשמו לזירה העסקית מעלה מ-1,000 ספקים ירושלמים המבקשים לצמוח ואנו מצפים שבשבועות הקרובים תפתח זירת המסחר ותתקיימנה עסקאות ראשונות.

בנוסף לזירת המסחר אנו מנהלים "פורום מנהלי הרכש" ובו חברים למעלה מ30 מנהלי רכש של מוסדות עגן בירושלים. "פורום הרכש הירושלמי" מאפשר לנו למידה של תחום הרכש והמכרזים On Line.

מדוע כל כך חשוב לעסקים קטנים להיכנס לתחום הרכש והמכרזים? כי כשעסק קטן זוכה במכרז הוא קופץ מבחינה עסקית קילומטר קדימה. בזכייה במכרז יש חסכון משמעותי בשיווק, מיתוג ופרסום יחד עם פיתוח עסקי, בטחון כלכלי ואופק תעסוקתי. כניסה לתחום הרכש והמכרזים חוסך לעסק הקטן זמן, אנרגיות וכסף והחשוב מכל – חיזוק הכלכלה המקומית הירושלמית.

נצר וינטר הוא מנהל סניף מעוף ירושלים מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה והתעשיה.

 

תגובות

להשאיר תגובה