הגן הבוטני בירושלים פותח לראשונה בישראל מרחב עבודה ולמידה שיתופי באוויר הפתוח

לאור ההגבלות והמצב שנוצר בעקבות מגיפת הקורונה, החליטו בגן הבוטני בגבעת רם בירושלים לייצר עבור הצעירים סביבת עבודה ולמידה ייחודית באוויר הפתוח, המאפשרת אינטראקציה בין צעירים וסטודנטים במרחב בטוח. שילוב של עמדות עבודה ולמידה נוחות ויעילות יחד עם שמירה על מרחב פתוח, בטוח ומלא בהשראה של הגן הבוטני. לכל מי שזקוק למרחב עבודה ולמידה חליפי זה המקום והכל על פי הנחיות משרד הבריאות .

המיזם החדש מאפשר לכל דורש להגיע וליהנות מפינת עבודה נוחה, שקעי חשמל, עמדת קפה ונוף שמשרה שלווה ורוגע. אחת ליום יוצא סיור התרעננות בחממה הטרופית ובפינות נסתרות וקסומות בגן. סיור בחממה הטרופית חושף את המבקרים למיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים. החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול,   

"המטרה היא לחשוף את הגן הבוטני לעשרות אלפי הצעירים בעיר ולייצר מענה לצורך אמיתי שעלה בשל המציאות הנוכחית המחייבת שמירה על ריחוק חברתי יחד עם צורך לסביבת עבודה בטוחה עבור הצעירים" מספר יותם רשף, מנהל ה HUB בגן הבוטני  ומוסיף, "במהלך החודשיים האחרונים הבנו יותר ויותר שקיים צורך של רבבות מתושבי אזור ירושלים למציאת מקום פתוח, גדול, המאפשר אינטראקציה עם האחרים. כבר כמה שנים עלה הצורך במיזם שכזה, אבל התקופה הנוכחית היא זו שדחפה אותנו לפתוח כעת את ה POP UP HUB. נציין כי מדובר במיזם חינמי . הצעירים משלמים רק על כרטיס כניסה לגן, שמאפשר להיות בגן יום שלם וליהנות מקפה, סיור וסביבה מרגיעה ויפייפיה אל מול האגם ובצל האלונים.  הכניסה למנויים הינה חינם.

ה POP UP HUB החל לפעול לפני כשבוע וכבר בשבוע הראשון זכה להצלחה מטורפת והצליח למלא את כל 30 העמדות שהוקמו בגן.

נציין כי הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות רבות של אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות. הגן פתח את שעריו בפני הקהל לפני מספר שבועות ופועל על פי הנחיות משרד הבריאות.

הגן הבוטני דואג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור.

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:

מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר בימות וכך גם התשלום. המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 50 איש; כל מבקר מחויב במדידת חום שמבוצעת בכניסתו לגן  (לא תותר כניסה למי שחום גופו עולה על  38מעלות); כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).

מחיר כניסה לגן ולשימוש ב POP UP HUB: רגיל: 35 ₪    סטודנט: 25 ₪.   מנויים: חינם

להרשמה ל POP UP HUB  יש להכנס ל: https://forms.gle/94GrYUBqzC4u8mEu6

תגובות

להשאיר תגובה