זה קרה בפברואר האחרון- עמותת "מחשבה טובה" ו"הקרן לירושלים" משיקות את "הניידת החדשנית"- ניידת לחדשנות ויצרנות קהילתית לטובת אוכלוסיות מוחלשות. הניידת עוררה סקרנות רבה בקרב הילדים והנוער, אבל אז הגיעה הקורונה והפעילות נגדעה, עד שהבינו כי בעצם תרומתה בימים אלה חשובה ביותר.

עמותת 'מחשבה טובה', הפועלת משנת 2003 לצמצום הפער החברתי באמצעים טכנולוגיים, השיקה בפברואר האחרון, בשיתוף "הקרן לירושלים" והגברת דלה וורמס ואגף חברה בעיריית ירושלים, ניידת חדשנות ויצרנות בשם JLMakers on wheels שמסתובבת ברחובות הירושלמים, בעיקר בשכונות בהן יש אוכלוסיות מוחלשות, במטרה לחבר אותן לאפשרויות הרבות הטמונות בעולם הטכנולוגי.

הניידת המעוצבת נראית כמעין מעבדת חלל. היא מאובזרת במחשבים עם מיטב הטכנולוגיות המתקדמות, וכן מדפסות תלת מימד, סורק וחותך לייזר. באמצעות הניידת, העמותה מצליחה להנגיש חדשנות וטכנולוגיה לכל שכונות העיר בירושלים ויוצרת קהילתיות וחיבור המאפשרת לאוכלוסיות מגוונות להיחשף , ללמוד ולהתנסות, ובזכות כך, להשתלב טוב יותר בעולם המודרני בו אנו חיים.

מעט זמן לפני הסגר של הגל הראשון עוד הספיקו ליהנות ממנה תושבי השכונות בירושלים, והיא עוררה סקרנות והתפעלות רבה בקרב תושבי השכונות ואדי ג'וז, הר נוף וארמון הנציב שאליהן היא הגיעה. ילדים ונוער השתוקקו לראות מה יש בתוכה ולהתנסות בפעילות הייחודית. בימים אלה הניידת הטכנולוגית החדשנית של עמותת מחשבה טובה שוב יוצאת לדרכים לפעילות קיץ בחודשים יולי-אוגוסט.

הפעילות תתבסס על סדנאות קצרות של שני מפגשים כל סדנא, שעלותן בין 30-50 ש"ח. בינתיים, הפעילות השוטפת תתקיים ב3 שכונות שונות- ואדי ג'וז, הר נוף וארמון הנציב, במקביל לפעילות נקודתית שתתקיים בהתאם לצרכים ולבקשות שיעלו מהמיזם.  הפעילות מועברת על ידי מדריכים מקצועיים של עמותת "מחשבה טובה", שהוכשרו להפעיל את הניידת וגם להתאים את הפעילות לאופי השכונה שאליה הניידת תגיע – בין אם מדובר בשכונה חרדית או שכונה במזרח העיר, במערב העיר וכו'.

 במסגרת שיתוף פעולה בין הקרן לירושלים, מינהל חינוך ירושלים ועמותת מחשבה טובה חולקו, בשבוע החולף, 40 ערכות מחשב עבור משפחות בשכונת קריית מנחם בירושלים. כל הערכות הן עבור למידה מרחוק כשאיתור המשפחות התקיים ביחד עם צוות בית הספר.

אורנית בן ישר, מנכ"ל עמותת מחשבה טובה: "אנו נרגשים סוף סוף לצאת לדרך עם פעילות בשכונות העיר. הניידת מביאה את החדשנות לתוך השכונה ובעצם הופכת כל מרחב למרחב חדשנות. השילוב בין הציוד הכי מתקדם עם המדריכים איכותיים ומקצועיים, ועבודה יד ביד עם המינהל הקהילתי יוצרים פה קרקע פוריה לקידום קהילתיות דרך עולם המייקרים. 'מחשבה טובה' גאה להמשיך ולהוביל חדשנות חברתית טכנולוגית בעיר ירושלים יחד עם השותפים המדהימים שלנו לדרך".

אורנית בן ישר. צילום: הילה שילוני

נשיא הקרן לירושלים, שי דורון : "זהו שיתוף פעולה מבורך בין הקרן לירושלים, אגף חברה בעיריית ירושלים ועמותת מחשבה טובה שבה אנו תומכים כבר שנים רבות. הניידת הזו תביא אל פתח הבית של התושב הירושלמי את קידמת החדשנות והטכנולוגיה ותעזור לייצר העצמה קהילתית".

תגובות

להשאיר תגובה