דו"חות על פינוי אשפה ומוסיקה גבוהה, קנסות על חריגה של כיסאות ושולחנות במקומות בילוי,ארנונה גבוהה למחסני אחסון ודמי שילוט גבוהים. רגע לפני שהם משביתים את העיר, נפגשו בעלי העסקים בירושלים עם מחזיקת תיק העסקים בעירייה, חברת המועצה עינב בר: "מאבק צודק".

בעלי העסקים בעיר זועמים ובצדק: אף אחד לא דואג להם. בשנתיים האחרונות נסגרו עסקים אייקוניים בעיר כי לא עמדו בנטל המסים לצד התיירות שירדה משמעותית בגל הפיגועים האחרון. מי שאחראית על תיק העסקים בעיר, חברת המועצה עינב בר, הגיעה למבוי סתום מול ראש העיר, ניר ברקת, שלא מצליח למצוא פתרונות אמיתיים עבורם. בזה אחר זה, בחדר צדדי ללא מיזוג (לטענת בר, בשל התעקשותו של ברקת שלא לקיים כנסים באולמות המועצה) בקומה השישית של בניין העירייה, הגיעו למעלה מ-70 בעלי עסקים ויזמים לומר את אשר על לבם.

הנוכחות המרשימה של בעלי העסקים במפגש הוכיחה כי הם רואים בבר אוזן קשבת וכי באמת איכפת להם מפיתוח העיר ומשיפור התנאים עבורם. בין בעלי העסקים נכחו מנהל מתחם "התחנה הראשונה", בעלת "דיווני" ובעלי "השכנה" בשוק, בעל מסעדת "תמול שלשום" הוותיקה במרכז העיר, בעלי מספרות, חנויות בגדים, מכולות, סופרים ועוד. כולם טוענים כי כל צעד שלהם מלווה בקנסות ודו"חות בנוסף לנטל המסים הגבוה על ארנונה ושילוט, אולי מהגבוה מכלל הרשויות המקומיות בארץ.

תחת החום הכבד ששרר בחדר, הקשיבה להם בר וניסתה לצנן את הרוחות הלוהטות. היא כתבה כל טענה והקשיבה בקשב רב. "אני עומדת כאן מולכם כי רק דרככם אני אצליח לקדם דברים. אני כאן ללמוד מכם. הגענו לאמצע הקנדציה ואנחנו צריכים אתכם שתעזרו לנו לעזור לכם".

גם סגן ראש העיר, עופר ברקוביץ, הגיע לחזק את בר ואמר: "ירושלים תצליח להיות מעניינת אם יהיו כאן יזמים שיפתחו את העיר.אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה שלכם". לצד זה הוסיף כי "יש גם תהליכים טובים שקורים, אנחנו מקדמים את תכנית חיי הלילה. אם נצליח לפתח את הפן הכלכלי- נצליח לפתח את העיר".

ניכר כי בעלי העסקים ראו נקודת אור במפגש עם בר וברקוביץ, אבל חזרו ואמרו: "אם לא יימצא פתרון בהתאם נשבית את העיר. רק ככה יקשיבו לנו. בעירייה צריכים לעבור עסק-עסק ולשאול אותנו מה אנחנו צריכים. בלעדינו העיר תגווע".

חברת המועצה ומחזיקת תיק העסקים בירושלים, עינב בר: "שמחתי לראות את התמיכה העצומה של בעלי ובעלות העסקים הירושלמים בי ובכנס שקיימתי. מדובר בפורום הגדול ביותר שהיה עד היום בעיריית ירושלים. הפורום היה בסימן הוזלת האגרות והידוק הקשר עם בעלי העסקים והוכתר כמוצלח, זאת על אף הניסיונות של ראש העירייה ואנשיו לחבל בו ולמנוע את קיומו. יחד הוכחנו שאף אחד לא ישתיק אותנו! אדרוש מראש העיר להפחית את התשלום עבור אגרות השילוט, ציבור העסקים דורש זאת ואמר את דברו בנוכחות המרשימה שהייתה בכנס. אמשיך להיות הקול של בעלי ובעלות העסקים בעירייה וחוד החנית במאבק צודק הזה למען בעלי העסקים הירושלמים. לא אוותר".

תגובות

להשאיר תגובה