הירושלמית: החיים הקשים של מירי

בשבוע שעבר התראיינה הגב’ רבקה מיכאלי, שחקנית ומגישה מאוד מוערכת- לפחות על ידי- ברדיו כאן ב’ לרגל יום הולדתה ה-80. אין לי מושג מדוע אישה, שעשייתה הענפה ושמה הולכים לפניה לא בחרה להתמקד בעשייה הזו ובמקום זו בחרה להשמיץ את שרת התרבות והספורט בפרובוקציה הרגילה לבני תחומה של הגב’ מיכאלי. והפעם על ידי גזענות: “זה ביולוגי, חסר לה תא תרבות”. ואני שואלת למה?

האם מירי רגב כזו אישה רעה ושפלה שמגיעה לה שאומנים בישראל, שברור שלא הצביעו לה או יצביעו לה בעתיד, ידברו עליה בצורה הזו? האם היא באמת השטן בהתגלמותו? ומה בסך הכל רצתה לעשות השרה רגב? קצת סדר בתרבות? להשליט היררכיה חדשה במקום שבו האליטה שולטת? הם זועמים. מאד.

תכף נחזור אליה. השבוע גם פורסם סרטון של משפחה שהולכת מכות עם המציל. הסיבה: החצוף ביקש שהבת תצא מהג’קוזי, אליו אפשר להיכנס רק מגיל 18. אמה מה? הוא עשה את זה בצורה משפילה וירד על המשקל שלה. חצי מהפיד ברשתות החברתיות אמר שמגיע לו ושהאמא היא לביאה שהגנה כך על הבת שלה. חצי – אמר, ובצדק, ששום דבר לא מצדיק אלימות. אם הוא היה לא בסדר? תתלוננו!

נחזור לשרה רגב. מה שעושים לה בתקשורת ועל הבמות (ומאחורי הקלעים) הוא בדיוק מה שעשו למציל: הולכים איתה מכות. נכון, גם היא לא הייתה מי יודע מה ויש לה אשמה וחצי ביחס הזועם כלפיה. היא בחרה בכל אירוע להיות פרובוקטיבית ולצעוק, גם כשלא היה צריך. היא יכלה לעשות את כל הצעדים שהיא עשתה בשקט וללא המולה, אבל היא בחרה ללכת בדרך של נפנוף בידיים כאומרת “שימו לב אליי, אני כאן”. אין צורך.

ובחיי שאני מבינה שהיא לא הייתה צריכה להיות שרת התרבות. לא כי “חסר לה התא”, לדברי הגב’ מיכאלי, אלא כי זה קטן עליה. כן, אישה במעמדה יכלה בנקל להיות שרת הביטחון או הפנים. לעשות סדר במקומות שלא פחות מהתרבות זקוקים לסדר, אבל האל (או ביבי) רצו אחרת. אז היא נכנסה למשרד והיא הזדעזעה. אבוי! מנהלי תיאטרון חתמו קבע כמו ראש עיר ותקציבים לפריפריה לוקים בחסר והגרוע מכל- המדינה מממנת תכנים נגד המדינה. אין ספק שכאן נפל הפור: כאן היא צעקה לתרבות שתוציא את השומנים שלה מהג’קוזי.

לא חסר לשרה רגב שום דבר. שתדעו שכשפוגשים אותה מגלים אישה חמה ונחמדה, אולי גם עממית, שיודעת לפרגן לקולגות שלה. אמה מה? היא גם אישה חזקה ודורסנית. השרה רגב יודעת שכדי לשבת בקבינט הביטחוני נדרש לה ההמון והיא משחקת בשביל אותו המון. המון שימקם אותה בוודאות במקום השני או השלישי אחרי ביבי. היא ממלאת מקום ראש הממשלה, אבל יום אחד היא תרצה להיות ראש הממשלה בעצמה. ולמה לא בעצם?

כן, כן, יהיו שיגידו: “אם מירי רגב הייתה גבר לא היו פוצים פה לעברה”. לא נכון. גם חה”כ אורן חזן חוטף. גם ראש הממשלה חוטף. גם יו”ר הקואליציה חוטף. למעשה, הקואליציה כולה חוטפת כי היא ימין ושלטון. כבר מלא זמן. ומירי רגב היא חלק מהימין שהתקשורת אוהבת ללגלג עליו ולשנוא אותו. לא לבקר אותו ביקורת בונה ועניינית, אלא ממש לשנוא אותו. לא רק התקשורת, גם השמאל. התגובות ברשת לוהטות ובעיקר להוטות להראות למי יש יותר גדול.

ובכן, לה יש יותר גדול. למה? כי היא שרת התרבות והספורט ואתם? לא! ואולי היא לא הדוברת הכי מוכשרת לעצמה מול כל עם ישראל, אבל אין ספק שהיא מבינה את כללי המשחק מול הבוחרים שלה. היא מבינה יפה מאד שככל שיבקרו אותה מהשמאל, ככה היא תתחזק מהימין. אבל השרה רגב צריכה לזכור כי המשחק הוא הדדי: ככל שאת תאגפי משהו מימין, רק תרוממי ותפארי אותו. ראי מקרה פוקסטרוט. אולי כדאי לעשות דברים טיפה אחרת ובעיקר- בשקט?

 

תגובות

comments