סגנית נשיא ארגנטינה הגב' גבריאלה מיקטי ומשלחת של 17 נציגים המבקרת בישראל התארחה אמש בקרן קימת לישראל. מטרת הביקור לקדם שת"פ עסקי וטכנולוגי בין ממשלת ארגנטיה לישראל בנושאי איכות סביבה, חקלאות ומים. מיקטי וחברי המשלחת הכוללת בין השאר סגני שרים ממשרד החקלאות, התיירות והייצור, נשיא רשות הלאומית וסמנכ"ל במשה"ח ארגנטינה, השתתפו אמש בארוחת ערב חגיגית במלון המלך דוד בירושלים.

 במהלך הארוחה ציין שגריר ישראל בארגנטינה אילן שטולמן כי בקרוב יערך כנס בינלאומי בנושא ניהול משאבי מים בשותפות עם קק"ל, אשר תוביל אותו מבחינה מקצועית בזכות הידע הטכנולוגי שלה.

סגנית הנשיא מיקטי הודתה למארחים מקק"ל וסיפרה כי הרגישה בבית ונהנתה במיוחד מהביקור מאחר שהתנהל כולו בספרדית כשהיא מוקפת ביוצאי ארגנטינה בישראל, ביניהם סגני יו"ר קק"ל ארנן פלמן וניסן צ'אליק. נציגי קק"ל הודו לסגנית הנשיא על כך שארגנטינה נמנעה באסיפה הכללית של האו"ם מלגנות את הכרזת נשיא ארה"ב על ירושלים כבירת ישראל.

יצויין כי על פי פרוטוקול קק"ל נציגי מדינות המגיעים לביקור בישראל מוזמנים לשתול עץ עם נציגי קק"ל, אך בשל נכותה של סגנית הנשיא, בקק"ל נענו להצעת משרד החוץ וקיימו את ארוחת הערב המשותפת. את הערב הנחה בספרדית נציג קק"ל אריאל גולדגביכט.בהמשך הביקור צפויה מיקטי לפגוש את ראש הממשלה, נשיא המדינה ויו"ר הכנסת .

 ביקור סגנית הנשיא הוא המשך לביקור של השר לאיכות הסביבה של ארגנטינה בשנה החולפת, במהלכו הביע את רצונו לקדם הסכם הבנות עם קק"ל בדגש על נושא הייעור וקידום שיתוף פעולה עם קק"ל בנושאים חינוכיים הקשורים לשמירת הסביבה. במסגרת ההסכם המשרד לאיכות הסביבה של ארגנטינה יוציא לפועל פרוייקט רחב היקף של שתילת מיליון עצים באזורים נבחרים של המדינה, ומעוניין להיעזר בידע ובמקצועיות של קרן קימת לישראל. השר אף התרשם מהנגשת יערות קק"ל לבעלי מוגבלויות, ובוחן כיצד ניתן להיעזר בקק"ל במטרה להנגיש את יערות ארגנטינה לבעלי מוגבלויות.

תגובות

להשאיר תגובה