לראשונה, עמותות "אחריי!" ו"החלק שלי בפאזל" משיקות בירושלים את מכינת "ביחד" – המכינה הקדם צבאית הראשונה שמבוססת על שילוב של בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים

אתמול (9.11) נפתחה באירוע חגיגי שהתקיים במרכז ציפורי בירושלים מכינת "ביחד", המכינה הראשונה בישראל שמשלבת בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים. הרציונל לפתיחת המכינה הייחודית הוא הרצון להפוך את בוגריה לאזרחים שווים, יצרניים ומעורבים בחברה הישראלית, ובתוך כך להסיר את התיוג "צרכים מיוחדים" מגבם. במכינה, 30 צעירים בגילאי 18-21 מכל הארץ. 

המכינה תפעל במסגרת של פנימייה בתוך הקהילה בה היא מוקמת ותשלב פעילויות עם תושבי הסביבה בחגים ומועדים, בהתנדבות ובעבודה. היא תכלול, בין היתר, הכנה לשירות צבאי משמעותי, לימודים, חיי קבוצה, מעורבות חברתית והעצמה אישית. במסגרת המכינה, מספרים הארגונים המובילים, יפתחו המכיניסטים תחושת חוסן ומסוגלות ותחושת אחריות כלפי המדינה והחברה הישראלית ותגדל מעורבותם בחברה. את המכינה מובילות עמותת אחריי והחלק שלי בפאזל שהינה עמותה היוצרת מפגש אנושי בין בני ובנות נוער המגיעים מרקעים מגוונים לבין בני ובנות נוער עם צרכים מיוחדים. המכינה נפתחת כחלק מתכנית אופק בתמיכת בנק לאומי, מפעל הפיס ועיריית ירושלים.

הציפייה היא כי תוך שלוש שנים תורחב הפעילות לכל הארץ וכי למעלה מ-90% מהמכיניסטים ישתלבו בצבא או בשירות לאומי ואזרחי. שכן מדובר במכינה מהפכנית, שבין היתר, תסייע לארגונים המובילים אותה להבהיר לצבא ולגורמי הביטחון שישנו מגזר מודר של אזרחים מחויבים, אשר מבקשים לקחת חלק בהגנה על המדינה ובעיצובה של החברה הישראלית.

מנכ"ל עמותת אחריי, אמיר סטרוגו ציין "הניסיון של עמותת "אחריי!" בעשייה עם נוער מגוון מכלל החברה הישראלית והפעלת מכינות קדם צבאיות ופיתוח מנהיגות בקרב בני נוער ברחבי הארץ אפשר לנו לפתח יחד עם השותפים מודל חדש וייחודי זה. הצלחתו והרחבתו עתידה להוות תקווה של ממש עבור נערים ונערות ועבור משפחות רבות בחברה הישראלית. המכינה תשפר את היכולת של המכיניסטים ליצור קשרים חברתיים, תעצים את הדימוי והערך העצמי שלהם ותהווה שלב ביניים בדרך לשילוב מיטבי בחברה. אני מודה לשותפים שלנו לדרך ובפרט לבנק לאומי שתומכים בפעילות העמותה כבר 20 שנה".

תגובות

להשאיר תגובה