נבחרת החלומות

70 סטודנטים נאבקו על 20 מקומות בתוכנית החדשה "Full stack developer" המתקיימת במרכז האקדמי לב בירושלים. הרעיון: פיתוח ובנית  כל מרכיבי המערכת של מוצר טכנולוגי מסוים כמו אפליקציה לסמארטפון. הסטודנטים ישתלבו בחממת הסטארט אפים 'גולד ונטור אינקובטור' שברמת החייל ויטעמו את עולם העבודה ההי טקיסטי

השבוע נערך במרכז האקדמי לב יום החשיפה והמיונים לתכנית שתצייד את הסטודנטים בכלים השימושיים המתקדמים ביותר בתעשייה, כדי שיוכלו לתת מענה מקצועי לצורך הקיים במפתחים בשוק בתחום ההייטק והטכנולוגיה. כיוון שמספר הסטארט-אפים מוגבל, ייבחרו 20 סטודנטים שישתלבו בהתנסות בחממת הסטארט-אפים GOLD VENTURE INCUBATOR ברמת החייל. התנסות זאת תהיה עבורם  קרש קפיצה לכניסה למעגל העבודה.

הקמת החממה היא פרי יוזמתם של קובי קלדרון, מנכ"ל גולד קריירה ומייסד GOLD VENTURE INCUBATOR – חממה ליזמות וסטארט- אפים, של עמיחי היינס, יזם, מנהל פיתוח ומרצה בתחומי ההייטק ויעל גנדמן מנהלת מדור ההשמה במרכז האקדמי לב.

לדברי קלדרון , "המילה החמה היום בשוק היא Full stack, כלומר אנשים שיודעים לפתח ולבנות את כל מרכיבי המערכת של מוצר טכנולוגי מסוים מתחילתו ועד סופו בצורה רוחבית. למשל: בניית אפליקציה לאייפון, הן מבחינת הקוד של המוצר והן מבחינת העיצוב שלו, וכמובן – לחבר ביניהם".

הסטודנטים והסטודנטיות שנאבקו על המקומות נמצאים לקראת סיום תואר ראשון במרכז האקדמי לב במדעי המחשב והנדסת תוכנה. התכנית כוללת עשרה מפגשים, חלקם מקוונים וחלקם פרונטאליים, ותחייב את הסטודנטים בביצוע עבודה מעשית בחממה, מעין סטאז', כאשר מי שיבצע באופן מוצלח את המשימות יכול להיקלט בסטארט-אפ כעובד החברה לאחר מכן. הניסיון המעשי, הקשרים וההמלצות שיקבלו הסטודנטים בחממה יסייעו להם בקבלה לעבודה ובהמשך דרכם המקצועית".

קלדרון הביע שביעות רצון מיום המיונים ואמר כי "למרות הצעות אחרות שקיבלתי – בחרתי לקיים את התוכנית בשיתוף פעולה דווקא עם המרכז האקדמי לב, כי התרשמתי מאוד מאיכות הסטודנטים והבוגרים במקום וזה כוח האדם האיכותי שאני מחפש".

יעל גנדמן, מנהלת תחום ההשמה במרכז האקדמי לב מציינת כי "כדי להצליח היום בהייטק הסטודנטים חייבים להגיע עם ראש פתוח, להכיר את החידושים האחרונים בתחום ולהיות מסוגלים להתמודד עם מציאות משתנה וקידום מהיר. לשם כך, הם צריכים לקבל את כל הכלים שיאפשרו להם להשתלב ולהוביל את המשק הישראלי קדימה"

 

תגובות

להשאיר תגובה