מערכת Step-Hear מבית חברת "מהלב- המרכז לאיכות חיים ונגישות", הותקנה ב-150 סניפים של קופת חולים כללית בעלות מוערכת של כ-200,000 – מערכת Step-Hear הינה טכנולוגיה חדשנית להנגשה עבור אנשים עם עיוורון או לקות ראייה במרחב הציבורי – להכוונה קולית לצורך התמצאות ומציאת דרך במרחב הציבורי בתוך מבנים ומחוצה להם.

המערכת מופעלת כאשר המשתמש עם האפליקציה החינמית של Step-Hear נמצא בקרבת הנקודה ואז מופעל שלט-קולי שהינו "רמקול חכם". הקול הנשמע מהשלט-הקולי מהווה 'עוגן קולי' חיוני עבור אדם עם עיוורון למצוא מיקום מדויק של נקודות עניין, כמו דלת כניסה בחזית מבנה רחבה, מדרגות וכדומה.

ההנגשה תאפשר לאנשים עם עיוורון או לקות ראיה להגיע ולהתנייד בסניפי קופות החולים באופן עצמאי, בעזרת האפליקציה החינמית שמפעילה באופן אוטומטי הנחיות קוליות לאיתור הכניסה למבנה, מזכירות, שירותים ועוד.

המערכת נותנת מענה אף למי שמעדיפים לא להשתמש באפליקציה, כמו הציבור החרדי או אנשים מבוגרים, להם יש אפשרות להפעיל את השלט-הקולי באמצעות צמיד-שלט-אישי המסובסד ב-90% על ידי המדינה לבעלי תעודת עיוור או לקוי ראיה.

ההנגשה בקופת חולים כללית מצטרפת להנגשות נוספות של Step-Hear בקמפוסים של בתי חולים, במוסדות אקדמיים ובעוד מקומות הפונים לקהל רחב ודורשים התמצאות והכוונה גם למי שאינם יכולים לקרוא שילוט הכוונה.

 מערכת Step-Hear הינה טכנולוגיה בפיתוח ישראלי, המאפשרת נגישות לאנשים עם מוגבלות בישראל ובעולם, עם אלפי נקודות נגישות המותקנות במקומות ציבוריים ומסחריים כאוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים, סניפי הבנקים, בתי חולים, מלונות, פארקים, אטרקציות תיירותיות, חופי הים, תחנות אוטובוס ועוד.

אורית בנבנישתי, מנכ"לית קבוצת תיגבור:  "אני שמחה ונרגשת בכל פעם מחדש שאנחנו מסיימים התקנה של המערכת הטכנולוגית Step-Hear במוסד ציבורי. הטכנולוגיה המתקדמת הופכת את חייהם של אנשים עם עיוורון או לקות ראיה לנוחה ובטוחה יותר במרחב הציבורי"

רוית קרדי, מנכ"לית חברת "מהלב – המרכז לאיכות חיים ונגישות": "בימים בהם מדינת ישראל נלחמת ולצערנו מדי יום מצטרפים אל הציבור הישראלי לא מעט אנשים עם מוגבלות, אחריותנו גבוהה יותר מתמיד לרגישות, הכלה ונגישות במרחב הציבורי. הנגשת מבני שירותי בריאות כללית באמצעות מערכת STEP HEAR מסיעת לאנשים שלנו להשתתף במרחב באופן פעיל,  מכובד ובעצמאות."

תגובות

להשאיר תגובה