הגבהת מעקה – בטיחות מעוצבת במרפסת

הידעתם? גם מעקה מרפסת בגובה תקני עלול להיות נמוך מידי ומסוכן. לכן כדאי שתגביהו את מעקה המרפסת שלכם באופן בטוח, אך מבלי לוותר על חזות מעוצבת ואסטטית.

התקן בארץ דורש שגובה מעקה יהיה לכל הפחות מטר ועשרה. בפועל, גובה זה אינו מספיק ויש צורך בהגבהת המעקה בכדי להפכו לבטוח באמת. במילים אחרות, גם אם יש לכם מעקה תקני אך אתם עדיין חוששים כשילדיכם מתקרבים אליו – אתם ככל הנראה צודקים ועדיף שתגביהו אותו. הבשורות הטובות הן שהגבהה מוצעת כיום עם חומרים מתקדמים, בטוחים, שקופים ואסטטיים שלא יחסמו את הנוף מהמרפסת שלכם.

דרישות החוק למעקות מרפסות

על פי דרישות התקן הישראלי, מעקות מרפסת נדרשים להיות בגובה של מטר ועשרה סנטימטרים. כמו כן, המבנה של המעקה מחייב שלא יהיו בו אלמנטים המאפשרים לטפס עליו, בין אם אלמנטים אופקיים, בליטות או מרווחים שניתן לטפס באמצעותם. בנוסף, המרווחים במעקה (בין אם בינם לבין עצמם או בינם למבנה) נדרשים להיות בגודל שלא מאפשר לכדור בקוטר של עשרה סנטימטרים לעבור דרכם.

הבעייתיות שבתקן הבטיחות הקיים

מרבית מעקות המרפסות בארץ נבנו בהתאם לדרישות התקן. ואולם, מדובר כאמור בגובה נמוך מידי המאפשר לילדים באמצעות טיפוס על חפצים כמו כיסא, להגיע לקצה המעקה ולהסתכן בנפילה. לכן מומלץ להגביה את מעקה המרפסת ובכך לשדרג את בטיחות המתחם ולאפשר לילדים לשהות ולשחק במרחב הפתוח של הדירה כשאתם רגועים ושקטים. בכל מקרה, את מעקה המרפסת מומלץ להגביה לפחות בשלושים ס"מ מעל הגובה התקני.

הגבהת מרפסת שקופה ומעוצבת

אם אתם מתכננים הגבהת מעקה לצרכי בטיחות, אין זה אומר שעליכם ליצור חומה מבוצרת ולוותר על חזות מעוצבת ואסטטית. כך למשל, בחירה במעקות זכוכית שקופים תעניק לכם פתרון הגבהה מומלץ, בטוח ואסטטי שלא מסתיר וחוסם את הנוף, ושומר על תחושה פתוחה ומוארת במרפסת. מדובר במעקות, תקניים, בטיחותיים ומעוצבים פרי פיתוחה וייצורה של החברה הישראלית אל סורג, העשויים מזכוכית רבודה המכונה בלועזית טריפלקס. זוהי זכוכית חזקה ועמידה שאינה מחלידה או מצהיבה, וגם אינה נדרשת בתחזוקה (סוג הזכוכית המשמשת גם לחלון הקדמי ברכב). כמו כן, המעקות האלו מוצעים עם חיבור בטוח ואלגנטי למעקה קיים, של אלמנט אל חלד מנירוסטה. גם תוכלו לבחור בגימור מעקה שמתאים לסגנון המרפסת והבית, למשל מבחינת גווני המעקה ומבחינת צורתו.

המלצות לבטיחות במרפסת

חשוב לזכור שגם מעקה מוגבה אינו יעיל בלי נקיטת אמצעי בטיחות בסיסיים במרפסת. בין היתר, על פי המלצות ארגון בטרם לבטיחות ילדים יש להרחיק מהמעקה כל חפץ ורהיט שילדים יכולים לטפס עליו, כמו שולחן או כסא. יש לדאוג שלא יהיו במעקה מרכיבים אופקיים שעליהם ילדים יכולים לטפס. מעבר לכך, ילדים קטנים חייבים בהשגחת מבוגר במרפסת ואם אין בה אף אחד דאגו לנעול אותה.

למידע נוסף בנושא הגבהת מעקה צרו קשר עם חברת אל סורג בטלפון 1-700-501-701

 

תגובות

להשאיר תגובה