מיזם חברתי מוזיקלי בשיתוף עיריית ירושלים, אגף הרווחה והמחלקה לאומנות פלסטית מקיימים הופעות מוזיקה אינטימיות אחד על אחד בסלון ביתם של בני הגיל השלישי – היוזמה היא תולדה של משבר הקורונה והניסיון להפיץ אור בחג החנוכה

משבר הקורונה הוליד קשיים רבים, כאשר הבדידות של בני הגיל השלישי הוא אחד הבולטים שבהם. בעיריית ירושלים חשבו כיצד להנגיש את האמנות לבתי הקשישים הבודדים והמרותקים לביתם בדרך יצירתית – והחליטו לקדם את "מרותקים לאמנות".

מדובר בפרויקט ייחודי בו אמנים ויוצרים מגיעים לבתי מבוגרים, עורכים עבורם הופעות פרטניות בסלון וכן סדנאות יצירה באורך של שעה, פעם בשבוע למשך שישה שבועות. החוויות שצפו מהשטח לא איחרו לבו, כך למשל הייתה עובדת סוציאליות שסיפרה שלראשונה מזה זמן רב שמעה את אחת הקשישות צוחקת – והכל בזכות המפגש. אמנית אחרת נפגשה עם זוג מבוגרים נוסף בביתם, שם יצרו הופעה מוסיקלית בסגנון מזרחי, אשר התקיימה על פי הנחיות התו הסגול במרפסת ביתם, זאת לאחר שסיפרו לאמנית שיש להם זיקה וחיבה לתרבות המזרח.

"הפעילות הזו מצילה את אימא שלי", מספרת טליה חורש, בת לקשישה, תושבת העיר. "אמא הייתה רגילה לצאת לפעילות שלוש פעמים בשבוע ב'יד שרה' ועכשיו היא בבית כבר חצי שנה. היא הייתה כבר על סף דיכאון עמוק. בזכות "מרותקים לאמנות" היא עשתה עם האמנית יצירות נפלאות. זו פעילות מבורכת".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני מברך על קיום הפרויקט המיוחד בבתי הקשישים, השילוב בין מנגנון חברתי להפגת בדידות לתרבות, אמנות ויצירה הוא שילוב מנצח".

תגובות

להשאיר תגובה