למי שכבר ניסה את הכל ועדיין עומד ברווקותו הגיע הזמן לנסות את 'תיקון השופרות למציאות זיווג' לש המקובל הרב דוד בצרי שכולל ברכה לביטול כישופים, בכי ותקיעה בשופר אפילו הליטאים הולכים לנסות את מזלם 

בערב ט"ו באב עורך כמדי שנה המקובל הרב דוד בצרי עורך את 'תיקון אלף השופרות' למציאות זיווג הוא עורך זאת גם בט"ו בשבט מפני שלפי התפיסה הקבלית אלו הם שני מועדים שקשורים 'לספירת היסוד' ויש בהם עניין לפיריון וזיוג. 'התיקון' מתחיל בחמש אחר הצהרים ונמשך עד אחרי תשעה בערב כשבמהלכו יש לומר את התפילות שכינס הרב בספר מיוחד לצורך התיקון שמכיל יותר מ 250 עמודים בניהם תפילה מיוחדת להסרת 'כישופים וגזירות'.

"אני כבר עשיתי את התיקון הזה לא מעט פעמים" מספר לי אילן שעוזר לרב בהתנדבות אך עדיין נותר ברווקותו אף שנראה כי הוא בסוף שנות השלושים לחייו "אני חושב שאף פעם לא היה לי סבלנות להישאר עד סוף התפילה" הוא מודה לא לפני שהוא מספר לי איך המקובל בצרי הוציא מול עיניו דיבוק מאישה ברזילאית שהגיעה לארץ "בשיא הוצאת הדיבוק למרות שהייתה אישה קטנה שני גברים לא יכלו להחזיק אותה וראיתי איך מין גולה מתגלגלת מכף ידה במעלה היד עד לגרון. יש אפילו סרטונים של זה שאסור לנו להוציא לאור".

בזמן שהרב לא מוציא דיבוקים הוא עורך תיקונים כאלו ואחרים פעםהייתי בתיקון העוונות של הרב בו האנשים קושרים לרגליהם חוטי חשמל ועוטפים את גופם במעין שקים. הפעם הוא מנסה לתקו את הרווקים והרוקות שתופסות מקום בעזרת הנשים הבלתי נראית בקומה השנייה שאליה עוזרו של הרב מחובר בעזרת מיקרופון אלחוטי כדי לשמוע את הצעות הבנות בנוגע לעלות הכספית של 'פתיחת וילון' היכל התורה או הדלקת נר או הקפה שעושים הגברים ובסופה תוקעים בשופרות כדי לפתוח את השמיים. בחור צרפתי שמתפלל לידי מספר לי שהוא הגיע לכאן בגלל ביתו בת ה 23 "אני תרופה" הוא אומר לי. לידי נמצא בחור צעיר ששיך לזרם הליטאי דבר שאינו מובן מאליו מכיוון שהזרם מייצג גישה ספקנית ושכלתנית ביהדות "רק שלא ידעו מהישיבה שאתה פה" אני אומר לו בבדיחות הדעת והוא צוחק "אני פחות מתחבר לדברים הללו אבל זה לא מזיק".

במהלך הטקס הרב החל למרר בבכי "תוציא ממכם את כל הדמעות זה עוזר" הוא מעודד את המתפללים ומספר להם שהוא מאחל להם "מינימום 12 ילדים שלאחר כמה דורות ספורות תוכלו להעמיד שבט בישראל של מיליון נפש". בחור דתי לאומי שאי פוגש אני אומר לו תראה זה לא יותר פרקטי עם תבדוק מה קורה למעלה בעזרת הנשים ? "ראית שם נשים שהן לא חרדיות? הוא אומר לי ואני לא בטוח שכן. פעמיים בשנה הרווקים והרווקות מקבלות הזדמנות נוספת בישיבת "השלום" בירושלים כך לפי קבלת האר"י, ט"ו בשבט וט"ו באב הם מועדים שקשורים ל"ספירת היסוד" חוץ מזה בט"ו באב כבר נאמר במסכת תענית 'אין ימים טובים לישראל כט"ו באב".

 

תגובות

להשאיר תגובה