ביום חתונת העדיפו הזוג יניב ואילנה קרן ללכת לשוק מחנה יהודה. שם בעלי הבאסטות המופתעים קבלו אותם בברכות, פיסטוקים וגם כמה עצות מועילות לנישואין מאושרים. אנחנו היינו שם כדי לתעד זאת

יניב ואילנה קרן הם זוג לא שגרתי במיוחד: הם מגיעים לכאורה ממקומות שונים, יניב גדל בקרית אונו החילונית והבורגנית ולמד תואר שני למידענות וכלתו אילנה, סטודנטית לעבודה סוציאלית גדלה במשפחה בת 12 אחים בלב שכונת מאה שערים. מאז היא הספיקה לחזור בשאלה אך שומרת על קשרים קרובים עם המשפחה. אל אף ההבדלים נראה שהאהבה מנצחת. ביום חתונת הם העדיפו לוותר על צילומים רגילים באתרים פסטורליים ובחרו לפגוש את הבאסטיונרים "זאת הייתה החלטה שקבלנו מהרגע להרגע" מספרת אילנה "במיוחד מכיוון שבעלי נורא אוהב את השוק והצבעוניות שלו וגם בגלל העובדה שאנחנו לא שגרתיים וספונטניים". "רציתי קצת לשמח את יושבי השוק" סיכם יניב.

כשהחתן והכלה התהלכו בשוק לפתע בעלי הבסטות התעוררו לחיים וחיוך עלה על פניהם "שלא תטמטמי אותו" זרק המוכר של מעדניית אבגי ואילו חברו התחיל לשיר להם 'ישמח חתני". מוכר אחר שהם חלפו על פניו חשב לתומו שמדובר בפורים ורק אחרי שהבין שהם אשכרה חתן וכלה העיר בנונשלנטיות לחתן "מלך ליום אחד, עבד לכל החיים". גם עצות לא היו חסרות להם לזוג הטרי "מקווה שבחופה שלכם כל הצרות של עם ישראל ייסתיימו" סיפר אבגי מהמעדנייה וסיכם "אני עוד מאמין באהבה כבר 17 שנה שאני מאמין בה". "אני ממליץ להם להיות בהדדיות האחד עם השני" סיפר המוכר ממלכת החלבה ואילו מוכר הבננות מאחל להם "הרבה בריאות וילדים". לאחד מאנשי חב"ד שעמדו ברחבה הייתה עצה מיוחדת לנישואין מוצלחים "תעשו בניכם חוזה שאף אחד מכם לא מדבר על ההורים שלו". הזקנות שיושבות בפתח הקופיקס ממליצות לזוג "לא לשכוח לוותר זה הסוד לזוגיות אפילו שאתם חושבים שאתם צודקים". בעל החנות התרגש לראות את הזוג "חתן וכלה עוד לא היו לי" אמר ומיד הוביל אותם לבר המשקאות החריפים ופתח אותו במיוחד בשבילם כדי להרים כוסית לחיים. שיהיה במזל. 

 

תגובות

להשאיר תגובה