קריאה נרגשת להגיע לחתונתה שפרסמה תחיה ליטמן שאביה ואחיה נרצחו לפני שבוע בידי מחבל, זוכה לתגובות מדהימות ויוצאות דופן מצד תושבי ירושלים

בעולם טוב יותר שרה תחיה ליטמן, הייתה אמורה להינשא השבוע  לבחיר ליבה, אך במקום לפזז על רחבת הריקודים היא יושבת שבעה כפולה, על אביה, יעקוב (40) ואחיה נתנאל (18). האחרונים, נרצחו ביום שישי האחרון בעתניאל שבדרום הר חברון, ע"י מחבלים שירו מטח כדורים על הרכב של בני המשפחה שעשתה את דרכה מקרית ארבע לשבת כלה במיתר.  

בשל האסון והעובדה שבני המשפחה עדיין יושבים שבעה, מועד החתונה נדחה ליום חמישי ה-26.11.15. אתמול בני המשפחה פנו לעם ישראל בהודעה שפרסמו ובה כתבו: "'אל תשמחי אויבתי לי כי נפלתי קמתי. כל עם ישראל מוזמן לקום עמנו מעפר ולשמוח בשמחתנו'. הציבור המורחב מוזמן לשמוח איתנו בשמחתנו ביום חמישי הבא יד כסלו משעה 22:00 בבנייני האומה".

הירושלמים לא נשארו אדישים לבקשה ורבים כבר מתארגנים בחבורות על מנת להגיע לחתונה במטרה לשמח את בני המשפחה בתקווה שיצליחו להקל על כאבם עד כמה שאפשר. "אני חושב שהמעט שאפשר לעשות זה לבוא לשמוח עם בני המשפחה תוך כדי הכאב שלהם, כי החתונה לא תהיה באמת שמחה, אני לא בא לשמח אותם, אני מגיע כדי להקל על הכאב, יש הבדל", אומר עידו תורקיה (23), מאבטח בשטחים ותושב מעלה אדומים.

"העובדה שהמשפחה יצאה בבקשה כזאת אומרת שהיא באמת רוצה שאנשים יגיעו, אני חושב שהמשפחה רוצה לחבר את העם לכאב שלה", ממשיך תורקיה. "עד כמה שהכאב פרטני למשפחה, באיזשהו מקום זה כאב של כל העם, כולם כואבים את האסון. ברור שהאדם שלו קרה המקרה יקח את זה יותר קשה מכולם והוא זה שיאלץ להמשיך לחיות עם זה, אבל זה משפיע על הרוב העם. ברגע שהמשפחה מבקשת דבר כזה אני חושב שהמעט שאפשר לעשות זה לעמוד לצידה. החתונה תהיה ממש עצובה, אבל מה שאנחנו יכולים לעשות זה להקל על הכאב, עם ישראל נמדד ברגעים כאלה וזה מה שמבדיל אותנו מעמים אחרים".

מורן שמואלוף (29), תושבת ירושלים כבר תכננה עם חבריה את חגיגות יום ההולדת  של חבר טוב, אך לאחר שמשפחת ליטמן פרסמה את הבקשה, החליטה לוותר על התוכניות ובמקומם לחגוג בחתונת המשפחה. "אני חושבת שזאת באמת מצווה ואני מקווה שנצליח לגייס כמה שיותר אנשים", אומרת שמואלוף. "הסיפור הזה מאוד ריגש אותי ונגע ללבי אני מגיעה לחתונה ממקום חיובי במטרה לשמוח ולשמח, ברור שלצד זה, יש את העניין של הניחום, אבל אני באה לראות שעם ישראל חי ואנו ממשיכים את הדרך. אני חושבת שזה היופי בעם ישראל ובירושלמים בפרט, כי מה שקורה פה כל כך נוגע לנו ואנחנו נמצאים כאן אחד למען השני כדי לעשות שמח וטוב בלב. אומנם המשפחה הגרעינית איבדה נפשות אבל חשוב שידעו שעם ישראל מאחוריהם וזה משהו שאני מאוד אוהבת ומחבר אותי לעם".

 

 

תגובות

להשאיר תגובה