ביום ירושלים בקרנו בצעדת הפרחים שמציעה אלטרנטיבה למצעד הדגלים ופגשנו את הרב מיכי יוספי שהיה בדרכו לכותל "אין דבר מרגש יותר מלשאת את הדגל" סיפר לנו 

אלפי דגלים כיסו את העיר ביום חגה ה 55 כאשר הגיעו אליה מאות אלפים מכל הארץ כדי להשתתף בריקודי הדגלים המסורתי שעל אף החששות עבר בשער שכם ולמעט מקרים קטנים של חיכוך לא נרשמו תקריות חמורות השבח לאל. 

 רגע של חיכוך נרשם דווקא כאשר ארגון לה פמיליה זרק רימוני עשן ברחבת שער שכם ואף התעמת עם עיתונאים (כמוני) ועם כוחות המשטרה

צפיפות ועומס רב נרשמו בסמטאות העיר העתיקה. רוב החנויות ברחוב הגיא, בו עובר תוואי הצעדה, נסגרו על ידי בעליהן. לאורך הרחוב פרוסים עשרות שוטרים לשמירה על הסדר הציבורי ולוויסות הצועדים.מהמשטרה נמסר כי במהלך הפרת סדר בשכונת שיח ג'ראח נעצרו שני חשודים לאחר שתקפו לוחמי מג"ב שפעלו במקום. במקרה אחר, הושלכו אבנים סמוך לשער האשפות וכתוצאה מכך נזקק עובר אורח לטיפול רפואי. מערך הרפואה של מחוז ירושלים וצוותי מד"א טיפלו בסך הכל בחמישה שוטרים שנפגעו באירועים השונים באורח קל ונזקקו לטיפול רפואי.


מתחילת היערכות המשטרה לפנות בוקר ועד כה נעצרו ועוכבו יותר מ-50 חשודים במעורבות באירועים השונים של הפרות סדר, תקיפת שוטרים ועוד – חלקם תוך סיוע והכוונה של מרכז השליטה במחוז ירושלים. "כוחות המשטרה ממשיכים לפעול בשעה זו לשמור על הסדר וביטחון באזור, תוך תגובה נחושה ובלתי מתפשרת כנגד כל גילוי אלימות והפרת סדר", נמסר.

תגובות

להשאיר תגובה