תכירו את גן החיות התנ"כי, אולי המקום הכי פסטורלי בעיר הבירה

אין ירושלמי שלא מכיר את גן החיות התנ”כי, אבל לא רק הירושלמים מגיעים למקום, כדי לראות את כל החיות שמוזכרות בתך בחי מש למול עיניהם המשתהות של הקהל.

גן החיות התנ"כי ממוקם בעמק פסטורלי, והוא תוכנן בצורה כזו המעניקה לבעלי החיים השוכנים בו תנאי מחיה דומים ככל האפשר לטבע, גם שוחרי בעלי החיים אוהבים לבקר במקום, ללטף, להאכיל, לראות ולהנות מבעלי החיים הרבים שנמצאים בו, במתחם עצמו המון פעילויות מיוחדות לילדים – כמו פינות ליטוף, האכלות מודרכות, סדנאות סיפור ויצירה, סיורי לילה ומרכז מבקרים בדמות תיבת נח  וכמו בתיבה גם בגן עצמו יש רצון לשמר את הזנים הנכחדים.

שטחו של הגן הוא כ-250 דונם, ויש בו מערכת של בריכות, אגם מלאכותי גדול שמימיו מטוהרים וממוחזרים ומפלים המקושרים ביניהם. במקום גם משטחי דשא גדולים ושפע של פינות חמד מוצלות. הגן בנוי בשני מפלסים לאורכם נמצאות תצוגות בעלי-החיים, ומסלול התנועה בו מעגלי. בין שני המפלסים מקשרים שבילים ובהם נמצאות תצוגות נוספות לנוחות הקהל.

בגן החיות ישנו גן פסלים מקסים ובו 22 פסלי בעלי-חיים ענקיים ומרהיבים, העשויים ממוזאיקה צבעונית ומחלוקי-נחל, ומשולבים בהם מוטיבים שונים של אותיות וסמלים. שימושים של הפסלים הוא כגן הרפתקאות לילדים, והם מורשים לטפס ולהשתעשע על חלקם. הגן נמצא על גבעה ירוקה בליבו של גן החיות, ובמרכזו תיבת נח העשויה אבן ובה אמפיתאטרון ואלמנט מים מיוחד המוסיף לאווירה הקסומה במקום.

בגן מופעלת רכבת שנועדה לסייע למתקשים בהליכה. לרכבת כמה תחנות: תחנת איסוף – ליד הגשר במפלס התחתון, תחנה ראשונה (להורדה בלבד) – ליד תצוגת הדובים, תחנה שניה (להורדה ואיסוף) – ליד מרכז המבקרים – תיבת-נוח, תחנה שלישית (להורדה ואיסוף) – ליד תצוגת סיפורה של טיפה, ותחנה אחרונה (להורדה בלבד) – סמוך לתצוגת הפלמינגו, במפלס התחתון. עם זאת, מומלץ לטייל בגן ברגל, כך יוכל קהל המבקרים להנות מצפייה בבעלי-החיים המשחקים, נחים ואוכלים בתצוגות הנרחבות.

לגן החיות התנ”כי מטרות רבות ביניהן הקמת אוסף זואולוגי ואחזקתו בתנאי מחיה טובים, פיתוח הגן כאתר תיירות אטרקטיבי, פיתוח וקיום פעולות חינוך והסברה, המקרבות את הציבור הרחב לשמירה על הטבע ולהגנה על חיות הבר, עידוד מעורבות קהילתית וקירוב אוכלוסיות ירושלמיות מגוונות לפעילות חינוכית ותרבותית, קיום מחקר והשתתפות בפרויקטים לאומיים ובינלאומיים, של שימור, ריבוי והשבה לטבע של בעלי חיים שונים, ויצירת מקום בילוי עשיר ומגוון בסביבה המדגישה ערכי טבע וסביבה.

unnamed (4)

תגובות

להשאיר תגובה