נשים ועסקים

בועידת עסקים ונשים שהתקיימה השבוע בירושלים סיפרה ח"כ אורלי לוי אבקסיס מי שהודיעה עד לא מכבר כי תקים בבחירות הבאות מפלגה כי האוצר 'מחביא' 20 מיליארד שקל בין סעיפי התקציב וכי תפעל לחוקק חוקים למען נשים. צופית גרנט שזכתה באות הוקרה על פועלה סיפרה בשיחה עמה כי קמפיין METO מיועד קודם כל לגברים "כדי ליצור להם את החוקים ואת הגבולות"

בפתח ועידת נשים ועסקים onlife שהתקיימה בימקא ירושלים בשיתוף עם עיריית ירושלים ואל מול למעלה מ-700 נשות עסקים, מנהלות ויזמיות שהגיעו לפגוש, לשמוע ולהכיר את הנשים פורצות הגבולות בתחומיהן בארץ ובעולם. עלתה לבמה ח"כ אורלי לוי אבקסיס שהודיעה כי תקים מפלגה חדשה :"רק עכשיו מבקר המדינה אומר משהו שאני זועקת עליו כבר שנים ומצביע על המניפולציות בתוך התקציב.אני אומרת שיש תקציב שכתוב בדיו שנראה לעין ויש תקציב "שקוף". התקציב שנראה לעין הוא תקציב פיקטיבי הוא לא אמיתי ומחביאים בו 20 מיליארד שקלים בשנה".עוד הוסיפה: "מוחבאים בתוך סעיפים תוך כדי כך שהאוצר יוצר מציאות שיהיה אפשר לנצל בה את אותם תקציבים שנמצאים בבסיס התקציב כדי שיוכלו לשחק בו לפי כוח פוליטי.בנוסף ציינה חברת הכנסת לוי אבקסיס: "נשים מהוות 33% מכלל העצמאים במשק. כאשר הן יוצאות לחופשת לידה אנחנו מחילים עליהם חוק מיושן שבעצם בא אולי להגן בזמנו על כל אותן שכירות ועל מה אני מדברת? אישה עצמאית, לא יכולים לגזור עליה גזירה שווה כמו לשכירה בכל מה שנוגע לחופשת הלידה שלה. עצמאית שלא תגיע למקום עבודתה שלושה חודשים יכול להיות שלא יהיה לה מקום עבודה לחזור אליו!! והיום האבסורד הוא שאם העצמאיות בחופשת הלידה שלהן מגיעות לעסק שלהן אפילו רק כדי לחתום על צ'קים, שח משכורות, הן נחשבות עברייניות בפני החוק. הן נאלצות לשלם קנסות ומורידים להן רטרואקטיבית תשלומים שהועברו אליהן. אני נתקלת במין אדישות גם אצל האוצר וגם אצל המשרדים הרלוונטיים".

צופית גרנט שהגיעה כדי לקבל פרס לנשים שיוצרות שינוי סיפרה בראיון קצר עמה על נשים שעוררו אצלה השראה במהלך חייה כמו השדרנית אופרה ווינפרי "היא פעולת למען זכויות נשים והיא עצמה צמחה מתוך עולמות שבורים והצליחה בכוחות עצמה. הסופרת ג' קי רולינג מחברת ספרי הארי פוטר שהצליחה ליצור עצמה מחדש. כך גם השחקנית סוזן סרנדון". לגרנט יש דיעה מעניינת בכל הנוגע לקמפיין METO "זה קמפיין מאוד חשוב" פתחה ואמרה והוסיפה כי "הוא אפילו חשוב יותר לגבריים מכיוון שהוא יוצר להם את החוקים ואת הגבולות מחדש ואולי גם להגדיר מחדש מהי התנהגות בין אנשים כי אני חושבת שחלק גדול מהגברים פעלו מתוך טשטוש גבולות לא אחראי וזה משהו שמשתנה אם השנים. המקפיין הזה מבורך ואני עצמי הייתי לא פעם אחת עמוק בתוך של הטרדות מיניות ופגיעות מיניות. אני שמחה עליו ואני יודעת גם שיש כאלו שמשלמים מחיר וזה משהו שבתור חברה אנו משלמים מחיר על המעבר הזה וזה מצדיק את השינוי.ובסופו של דבר זה יצור איזשהוא נחת וגדר בטחון".

 

תגובות

להשאיר תגובה