חגיגות הסהרנה המסורתיות נערכים כמדי שנה בחג הסוכות בגן סאקר. השנה החגיגות היו בצל המלחמה בין העם הכורדי לכוחות של ארדואן "אנחנו כואבים את כאבם של הכורדים" סיפרו בעצרת מיוחדת שנערכה במהלך החגיגות.

חגיגות הסהרנה נערכים בישראל החל משנת 72' בחול המועד סוכות אף על פי שהם מוגדרים כחגיגות של חג האביב כפי שהיו נהוגות בחבל כורדיסטאן, אך בגלל שלא רצו שהחגיגות יתנגשו עם חגיגות המימונה החלו לחוג אותם בחג סוכות. "אני עוד זוכר את החגיגות בחודש האביב", מספר זאכר מנשה מראשי העדה בישראל "כילד היינו יחד עם כל בני העדה מעמיסים את מטלטלינו והולכים לעיר ג'זירה שם היינו חוגגים במשך שלושה ימים את החג".  מנשה הוא מנהל הלהקה הכורדית 'מגוננים' והשנה, החגיגות יהיו בסימן הזדהות עם הסבל של העם הכורדי "אנחנו נקיים את החגיגות ונשים מטפחת בצבע שחור" מציין מנשה "התורכים מפציצים אותם והם אינם יכולים להגיב" סיפר בעיניים דומעות מנשה "אני מתחנן בפני כל העולם ובפני המעצמות שייקחו יוזמה ויעצרו את הטבח הזה".

בשעות הצהרים יצאה קבוצה של בני העדה להפגין מול שגרירות תורכיה בתל אביב ולחגיגות הסהרנה הגיעה משלחת מכורדיסאן שכוללת עיתונאים ואף חיילת בצבא הכורדי כדי שייקחו חלק בקמפיין תמיכה בינלאומי למען העם הכורדי.

צפו בחגיגות:

תגובות

להשאיר תגובה