בניין מספר שלוש (זה השם) שנחנך בשבוע שעבר משנה את תפיסת הלימודים של המכללה להנדסה בעיר

לפני מספר ימים עזריאלי המכללה להנדסה השיקה בטקס חנוכה שנערך בעיר מבנה חדש שנקרא 'בניין 3', בו הושקעו כ-100 מיליון ש"ח. הקמפוס החדש, שתוכנן על-ידי משרד האדריכלים "קולקר, קולקר, אפשטיין", משתרע על שטח בנוי של כ-11 אלף מ"ר בחלוקה של שש קומות. טקס השקת הבניין נערך במעמדו של ראש העיר, ניר ברקת, נשיא המכללה, פרופ' אבי דומב, יו"ר הועד המנהל, מר עוזי וכסלר, מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג ואישים נוספים.

"שמנו לנו למטרה לייצר קמפוס נעים, יעיל, גמיש וירוק", אמר רנדי אפשטיין, אדריכל בניין 3. "הבניין משתלב עם הקמפוס הקיים, ומאפשר מעברים קלים בין קצה לקצה הודות לתפישה של היותו פרגמטי".

 

המבנה החדש מיועד בעיקרו להוראה ובו כיתות לימוד המכילות כ-80 סטודנטים כל אחת, בנוסף לשני אודיטוריומים עם 125 מושבים בכל אחד. הבנייה של הבניין הינה בנייה חכמה והיא מתבטאת בכך שכל הדופן הצפונית מהווה אזור הוראה גמיש לגמרי. בין הקיר החיצוני לבין המעבר אין תשתיות, ובזכות כך בכל רגע נתון אפשר להחליט שהבניין יהפוך להיות בניין מעבדות, אודיטוריום או קפיטריה.

אלמנט נוסף שמאפיין את הקמפוס הוא היותו ירוק וזה מתבטא בכך שכל חלונות ההוראה בכיתות פונים לכיוון צפון, כך שיש אור צפוני ולמעשה אין צורך בהדלקת אורות במשך היום. פעולה זו נועדה על מנת לצמצם את השימוש בחשמל.

דגש נוסף בבניית הבניין הייתה על כך שהוא שם את הסטודנט במרכז. בעוד שבצידו האחד ממוקמים חללי ההוראה והמעבדות, בעברו השני מעניק הקמפוס הרבה רווחה לסטודנטים ולמרצים. זאת בזכות שהוא בנוי על מספר רב של חללים למפגשים לא פורמליים, מקומות שאפשר לשבת בהם עם חברים, ליהנות וללמוד, כולל עמדות שתייה וישיבה.

לדברי שלומציון לולו, מנכ"ל וסגנית נשיא עזריאלי מכללה להנדסה, "המבנה החדש תוכנן לספק את כל צרכי הסטודנט, הן ברמה האקדמית והן ברמת רווחת הפרט. בניית הקמפוס תביא תנופה למכללה ולעיר ירושלים, בהיותו מוקד משיכה של צעירים משכילים העתידים להפוך את העיר למרכז תעסוקתי משמעותי בתחומי ההיי טק והתעשיות המתקדמות."

תגובות

להשאיר תגובה