קולנוע לב סמדר נפתח באופן חגיגי מחדש "זהו חלק ממאבק על מקומה של התרבות בעיר" מספר יואש בן יצחק מהפעילים הבולטים למען הקולנוע ואילו עופר ברקוביץ' סגן ראש העיר מספר "המקום הוא הרבה יותר מעוד קולנוע רגיל ולא מעט זכרונות של ירושלמים צרובים בתולדות המקום".

עד לפני כשנה פתיחתו מחדש של קולנוע לב סמדר הייתה לא ברורה מאליו אבל הודות להתגייסות של תושבים, פעילים וארגונים שונים יש לסרט הזה סרט המשך וכולנו מקווים שהוא לא ייגמר "לפני כשנה" מספר גיא שני מנכ"ל רשת בתי קולנוע 'לב' הקולנוע נסגר ומה שקרה הוא שתושבים והעירייה וכל הגופים שקשורים לזה בעיר נרתמו לטובת העניין ולמעשה הצילו את הקולנוע וגם אנחנו דחפנו יד לכיס".

שני גם הוא המפיץ של הסרט זוכה פרס אופיר פוקסטרוט שעורר סערה בגלל התבטאויות של השרה רגב "הייתה על כך מהומה קטנה. אבל הוא הולך לייצג אותנו באוסקר והוא קיבל ביקורות נהדרות וקהל הצביע ברגליים".

יואש בן יצחק היה מבין אלו שלחמו כדי להציל את הקולנוע מסגירה "אני לא טיפוס של מאבקים או טיפוס חברתי במיוחד אבל זו כבר הפעם השנייה שאני נלחם למענו".

מה כל כך חיבר אותך למקום הזה ?

"במהלך השנים התחברתי אליו וגם זעקתי את זעקתו. מה שהפך לועד פעולה".

לבן יצחק המאבק הזה הוא גם חלק ממאבק על זהות תרבות "שהולכת ונכחדת בעיר".

מה סוד הקסם של המקום ?

"טעם וריח של פעם"

עופר ברקוביץ' סגן ראש העיר ירושלים פעל גם הוא למען הקולנוע "זהו מקום מיוחד. בו גדלתי, התפתחתי והכרתי עולמות אחרים. לב סמדר הוא הרבה יותר מעוד קולנוע רגיל מקום שהמון ירושלים סוחבים איתם חוויות ממנו. אני חושב שעשינו פה מעשה מאוד משמעותי למען העיר יחד עם הציבור הירושלמי שנרתם".

זהו חלק נרחב מהמאבק על זהותה ותרבות של העיר שהולכת ומתחרדת ?

"אני חושב שכסגן ראש העיר שמוביל את התרבות אנחנו הולכים קדימה וירושלים היא בירה של תרבות שמציעה מגוון רחב של עולמות תוכן ומוסדות תרבות רבים".,

 

 

תגובות

להשאיר תגובה