לכבוד יום המעשים הטובים ובמסגרת מרתון רב תחומי התכנסו מומחים שונים בבית החולים אלי"ן כדי לעצב מוצרים לאנשים בעלי מוגבלויות אפילו מלכת היופי של וויטנאם עזרה

מייקתון TOM הוא אירוע של 72 שעות המפגיש מתכנתים, מעצבים, מהנדסים, פיזיותרפיסטים, רופאים ומטפלים יחד, כדי לעצב מוצרים לאנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה חכמה.

בבית החולים אלי"ן הסתיים אתמול בהתרגשות והצלחה האירוע שהפגיש לצד מומחי השיקום והרפואה של המקום, כמאה מפתחים מתחומי התמחות שונים- מחברת Cisco, התעשייה האווירית, חברות הייצור 'פלציב' ו-'מבלטים', מעצבים תעשייתיים של אקדמיית בצלאל, מכון לב, עמותת 'מחשבה טובה', סטודנטים של מכללת הדסה ועוד. המפתחים חולקו לצוותים מעורבים, והוצבו בפני אחד מ-15 אתגרים העומדים בפני ילדי בית החולים. ב-12 שעות מרתוניות, התבקשו המפתחים לייצר פתרון זול ונגיש- בניגוד לאלטרנטיבות הקיימות בשוק במחירי עתק שאוכלוסייה מוחלשת אינה יכולה לעמוד בהם.

בין הפיתוחים: מכשיר המסייע עשיית "קוקו" לילדה בעלת יד מתפקדת אחת, יצירת קביים מתקפלים, פיתוח תמיכת ראש מיוחדת לילד עם חולשת שרירים קשה, מעמד לטלפון נייד שמתחבר לירך של אדם היושב בכסא גלגלים ועוד.

כל פיתוח שיוצר במייקתון יכול לשנות את חייהם של ילדים בעלי מוגבלויות ולהקל על השתלבותם בחברה- החל משלט פלייסטיישן המותאם לקטועי אצבעות, וכלה בהגבהה ניידת ומתקפלת לשירותים שתשפר את איכות חייהם של מטופלים רבים. ייחודיות המיזם היא בכך שהפיתוחים מוצעים בחינם לכל דורש באמצעות האינטרנט.

היום עורר עניין רב ואורחים רבים זרמו להתרשם מהמיזם, ביניהם שר הבריאות ליצמן, חברות הכנסת בן ארי ואלהרר, ואפילו מלכת היופי לשעבר של ויאטנם, שהגיעה במסגרת קידום היחסים הכלכליים בין ישראל לוויאטנם.  יו"ר בית החולים, צבי גינוסר, ונעמי גפן, סמנכ"לית מקצועות הבריאות של בית החולים, קיבלו את פני השחקנית, הדוגמנית ומלכת היופי הווייטנאמית הואנג מי(Hoang My) שהגיעה לאירוע שלקח חלק  ביום המעשים הטובים. מטרת הביקור הייתה לקדם מפגשי מייקרים דומים בווייטנאם.

הדוגמנית התרגשה לראות את עשרות המפתחים ואת העשייה הנחושה למען ילדים בעלי מוגבלויות, ואף תרוץ לצד ילדים מביה"ח אלי"ן במרתון ירושלים הקרוב במטרה לגייס תרומות לאירוע  מייקתון בארצה.

תגובות

להשאיר תגובה