"אני ירושלמי מגיל אפס, מאוד קשה לי לעזוב את העיר הזאת כי אני מאוד אוהב אותה" אבירם חיוקה, ממשתתפי משחקי השף מנסה להסביר את הקשר המיוחד שלו לעיר בראיון מיוחד לjerusalem times

את האהבה שלו למטבח השף אבירם חיוקה גילה בזמן שירותו הצבאי כאשר שירת כטבח, מאז החליט שהמטבח הוא המקום האולטימטיבי עבורו. הפריצה הגדולה שלו הגיעה לאחר שהשתתף בתוכנית "משחקי השף" והיום הוא השף הראשי של מסעדת בית "הכוון" בירושלים. אך מעל הכל אבירם חיוקה הוא ירושלמי בדמו ובנפשו.

מהו לדעתך הייחוד של העיר?

"הדבר ראשון והוא הכי החשוב בעולם, זה הכותל, כמו כן הר הבית. בנוסף ההיסטוריה שיש לירושלים מייחדת אותה והיא גם עיר מגוונת מבחינת דתות".

מה אתה חושב על שוק מחנה יהודה?

"כשאני נכנס לשוק מחנה יהודה זה כמו ילד שנכנס לחנות צעצועים, כשאני מגיע לשוק אני מקבל השראה, פתאום אני רואה איזה ירק וקופצת לי לראש מנה שאני רוצה להכין. גם יש מסעדות מצוינות וכשרות בשוק שהם ברמה ממש גבוה. אני מאוד אוהב להסתובב בשוק, היום הוא מוקד העליה לרגל בירושלים ובאמת שמגיע לו את כל הכבוד".

חיוקה (33) רווק, יליד ירושלים, עוסק ב- 12 שנים האחרונות בתחום האוכל. לאורך הקרירה שלו הוא עבד במסעדות שף נחשבות בירושלים ובמקביל למד בישול במכללת הדסה. כמו כן, במשך ארבע שנים הוא שימש כסו שף במסעדת 'החצר', ולאחר מכן עבר לעבוד במסעדת 'לארא' של השף ליאור חפצדי.

"מבחינתי רגע השיא היה כשליאור חפצדי רשם אותי לאודישנים של 'משחקי השף'. "לאחר החוויה המדהימה בתוכנית שבמהלכה הגעתי לשלב הגמר, נצמדתי לשף מאיר אדוני, למשך תקופה בת שלושה חודשים. לאחר שהתוכנית הסתיימה לא הפסקתי לקבל הצעות עבודה ממסעדות ורובם היו ממסעדות בתל אביב.

IMG-20151020-WA0002

מדוע לא נענית בחיוב על אחת מהצעות שקיבלת מהמסעדות בת"א, אין לך רצון להצליח בעיר הגדולה?

"אני לא יכול לעזוב את הבית, קשה לי, אני מאמין בירושלים ואני אוהב אותה, אני חושב שהקהל בירושלים הוא הקהל הכי מדהים שיש. פה זה הבית שלי, אני הכי בטוח פה מכל הבחינות. בימים קשים שאין עבודה אני יכול להביא לקוחות ולא להתנתק, מכירים אותי פה. המקום שלי הוא אחד המקומות היפים בירושלים, זאת מסעדה פתוחה, על הטיילת, אם היה מקום כזה בת"א זה היה אחד היציאות הכי גדולות שיכולות להיות".

חיוקה מספר שלאחרונה הכיר את יהב רימון והם החליטו לשתף פעולה במסעדת בית הכוון״ שבמתחם התחנה בירושלים. "בימים אלו אני משמש כשף במסעדה ועוסק בשלבים הסופיים של בניית תפריט הקיץ".

איך התמודדת בתקופה האחרונה שהייתה לא פשוטה בעיר, בתור אזרח ובתור בעל עסק?

"קשה, אני לא אגיד שלא, אפילו מאוד קשה, זאת בכלל לא תקופה פשוטה. אבל החכם זה מי ששורד ויודע לכלל את עצמו כמו שצריך. כמובן שהשאיפה היא לשרוד, זה לא פשוט וכל יום זה מלחמה, אבל מנסים להסתדר. חברים של חברים שלי באים למסעדה, ככה זה בירושלים אנשים מנסים לעזור אחד לשני. זה גם מה שמסמל את הירושלמים, כשיש משבר כולם מתגייסים לעזור ותומכים אחד בשני.  

 

תגובות

להשאיר תגובה