“יש משהו בביחד של העיר שהופך אותה למושלמת בעיניי”, אבי לוי, מהשפים פורצי הדרך בישראל בשנים האחרונות מספר לjersualem times  על האהבה הבלתי מתפשרת לעיר ועל המקומות שהוא יותר אוהב כאן

לאחר שאבי לוי טעם מההצלחה התל אביבית בתוכנית הראליטי “מאסטר שף” בה זכה במקום הראשון, הוא חזר למקורות שלו בירושלים, העיר שהוא הכי אוהב וכל כך מחובר אליה.  

לוי (39), יליד ירושלים, נשוי ואב לארבעה ילדים, לא מרבה לנוח, ההספק שלו בשנים האחרונות די מרשים. הוא פתח את מסעדת “המוציא” בירושלים שקיימת כבר ארבע שנים, שנתיים וחצי לאחר מכן הוא החליט להתקדם ופתח עסק בתחנה הראשונה בשם, “בית הכוון”. לפני שנה הוא עזב שם ורק לפני מספר חודשים פתח את מסעדת “צ’יריפום” בתל אביב. בנוסף לאלו, לוי הוא השף המלווה של חברת “צבר” וכמו כן גם של מחלקת היולדות בבית חולים הדסה עין כרם.

מהם המקומות האהובים עליך בירושלים?

“אני מאוד אוהב את הכותל. אני גם אוהב את שוק מחנה יהודה ואת התפר בין השוק לעיר, גם האזור של הסמטאות הישנות עם הבתים הישנים מאוד אהוב עלי. האזור הזה של ירושלים מאפיין את מה שלדעתי מיוחד בעיר שזה השקט, הקדושה והטהרה שיש בה. אני מאוד אוהב את האותנטיות של ירושלים, את האבן העתיקה שאופיינית לה ואת השכונות שלה, למשל נחלאות”.

מה העיר מסמלת עבורך?

“זו אולי העיר היחידה בעולם שיש בה הכל מכל, יש אנשים מכל דת. יש בזה משהו מקסים בעיניי, זה מחבר תרבויות, אפשר לראות את זה במקומות שונים בירושלים. אני מאוד אוהב את  הירושלמים, הם אנשים חמים, גם העסקים בעיר מדהימים, המסעדות ובית הקפה מאוד ירושלמים. לדעתי האלמנט המרכזי שמסמל את ירושלים שהיא כל כך גדולה ובאותו זמן היא כל כך קטנה. יש משהו בביחד של העיר שהופך אותה למושלמת בעיניי. אם זה לדוגמה התקופה הלא קלה שאנחנו עוברים עכשיו עם הטרור, עם כמה שממש לא קל בעיר, רואים פתאום שאחד נתרם לעזרתו של השני. אם זה ספקים לעסקים או להפך, זה יפה לראות את זה שאחד נותן לשני קצת אוויר”.
“אני חושב שבזמנים כאלה הכי חשוב זה להישאר בעיר, לעודד ולחזק את המורל. חשוב לעשות הכל כדאי שיהיה נעים וכיף וצריך לראות איך את עוברים את התקופה הזאת במינימום נזקים. יש כל מיני פעולות שצריך לעשות, אבל בסופו של דבר אני חושב שזה שאחד מבין את השני היא הנוסחה הכי בטוחה לעבור את התקופה הזאת. העובדה שאני רואה את ההזדהות של האנשים אחד כלפי השני ואת העזרה שיש בעיר, גורמת לי לראות את אור בקצה המנהרה ושבזמן קרוב התקופה הזאת תהיה מאחורינו ונוכל לחזור לשגרה מלאה”

IMG-20151018-WA0004

ההתמודדות של לוי עם הטרור בירושלים היא לא רק בתור אזרח, אלא גם בתור בעל עסק, לדבריו הימים האלה לא פשוטים והירידה בכמות הלקוחות שמגיעים למסעדה היא  דרסטית. “הירידה מתבטאת בכ-90% מהלקוחות, זאת ירידה אדירה וזה לא קל, אך זאת חלק מהתמודדות של בעל עסק. צמצמתי בעובדים, בתקופה כזאת מצמצמים איפה שאפשר, כמעט בכל דבר, אבל בשעות הפתיחה של המסעדה לא פגעתי. אני חושב שהמסעדה מספיק מכבדת את עצמה כדי להיות פתוחה ולשדר אווירה של עסקים כרגיל. אני מאמין שאנחנו לקראת סוף התקופה הקשה. במקום להיות בצד הבוכה, אני מעדיף להיות בצד האופטימי, להרים את המורל ולנסות לעבור את התקופה הזאת במינימום פגיעה”.

תגובות

comments