מצעד הגאווה הגדול ביותר שהתקיים בירושלים נחתם בהצלחה רבה. הפגנת נגד שהתקיימה בגשר המיתרים משכה אליה רק כמה מאות אנשים "אנחנו המשפחה הנורמלית" סיפר אוהד כהן ממארגני ההפגנה "הם החושך ואנחנו האור" סכמו מארגני מצעד הגאווה

שוטרים, לוחמי מג"ב, ושוטרי התגבור של משטרת ישראל נפרסו לאורך מסלול המצעד, נקודות הכינוס והסיום וכן ובמעגלים נוספים וכל זאת במטרה לשמור על שלום ציבור משתתפי המצעד וביטחונם ולאפשר את חופש הביטוי והמחאה לאלפי משתתפי המצעד , תוך פגיעה מינימלית בחיי השגרה.

עופר ארז, המנכ"ל הטרי של הבית הפתוח בירושלים כתב לפני האירוע "המצעד הראשון שהשתתפתי בו היה בירושלים ב -2012. אני זוכר את ההתרגשות המיוחדת שליוותה אותו, והיום הצלחתי לדייק את התחושה ההיא ולקרוא לה בשמה – גאווה. גאווה בעשיה, בשינוי, במחויבות ובקהילה שאני משתייך אליה. ואין גאווה גדולה יותר מאשר להיות חלק מהאירוע ההיסטורי שיקרה היום, ברחובות ירושלים שכבר שבוע מקושטת בדגלי גאווה לכבודנו"

מארגני המצעד סיפרו על הצלחת האירוע :"עשינו היסטוריה. עשרות אלפי צועדים וצועדות צבעו את ירושלים בצבעי הקשת. הראנו לכל הלהט"בפובים שאף אחד לא יעצור אותנו במאבק לשוויון זכויות מלא ולהפסקת האפלייה! הם החושך – אנחנו האור".

הפגנת נגד שהתקיימה בסמוך לגשר המיתרים אליה הגיעו כמה מאות אורגנה בידי ארגון ליבה "הויכוח שלנו אינו נגד אנשים אלה נגד הג'נדה שהם מובילים" סיפר אוהד כהן מארגן ההפגנה מארגון ליבה שפועל להעמקת הזהות היהודית במרחב הציבורי "אנחנו מרגישים שמשהו מאוד לא נורמלי מתרחש בשנים האחרונות וביתר שאת בשבוע האחרון כאשר מנסים להלך עלינו אימים במשטר של הפחדות ואיומים כאשר מנסים להגדיר מחדש מהי משפחה".

כחלק בלתי נפרד מההיערכות למצעד פעלה המשטרה במטרה למנוע ולסכל כל כוונה וניסיון לפגוע בקיומו התקין ו/או במי מהמשתתפים.במסגרת זו עכבה המשטרה 41 חשודים ועצרה חשוד 1 שהובאו לחקירה ביחידות המחוז.בסיום חקירתם חלקם הגדול שוחחר בתנאים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, שפיקד על המבצע, סייר בשטח ועמד מקרוב על פריסת הכוחות והמערכים, שיבח את המפקדים , השוטרים, לוחמי מג״ב וכוחות התגבור על פעילותם המאומצת במשך שעות רבות במקצועיות, נחישות ורגישות הנדרשת במטרה לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לצד שמירה על הבטחון והסדר הציבורי.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה