חגיגת מוסיקה גדולה מצפה לנו השנה בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים. בשנתו ה- 20 של הפסטיבל יגיעו לחגוג עם הקהל הרב עשרות אמנים בארבע עשר קונצרטים מלהיבים שיתקיימו על פני עשרה ימים באולם שהפך כבר שם נרדף לפסטיבל, אולם ימק"א בירושלים.

השנה החליטו אלנה בשקירובה המנהלת האמנותית של הפסטיבל בסיועה של חנה מנש המנהלת והמפיקה, ליצור פסטיבל מעניין ועשיר שיהיה כולו מחוה ליצירות השונות והבולטות שנוגנו במהלך 19 השנים של הפסטיבל,  ואחד הקונצרטים ישחזר במלואו (כמעט) את כל אותן ישירות שנוגנו בפסטיבל  הראשון.

14 קונצרטים במשך 10 ימים, ומוסיקאים רבים: שלושה זמרים, עשרה פסנתרנים ביניהם תגיע השנה גם מרתה ארחריץ', שבעה עשר כנרים, שבעה נגני ויולה, שמונה  צ'לנים, שני אבובנים, שלושה חלילנים, שלושה קלרניתנים, שני נגני בסון ,שני נגני קרן, שלושה נגני קונטרבס, נבלאית, מנצח ושחקנית אחת. 63 נגנים סך הכל יבצעו 66 יצירות שונות, ביניהן בכורה עולמית ישראלית אחת ליצירה של המלחין עמרי אברם, ובכורה ישראלית ליצירה של המלחין הגרמני סבן אינגו קוך.

בנוסף אליהם ינוגנו יצירות מאת: גלינקה, מוסורגסקי, צ'ייקובסקי, ריכרד שטראוס, שומאן, מוצרט, שוסטקוביץ', הנדל, בטהובן, שוברט, מהלר, היידן, רוול, ברליוז, ברהמס, פורה, רחמנינוב ועוד. כל אלה  הם חלק מן המלחינים שיצירותיהם ינוגנו במהלך ימי הפסטיבל. כמו כן, תנוגן היצירה הראשונה שהוזמנה אי פעם על ידי הפסטיבל, יצירתו של המלחין יורג הלר, וכן יצירה שהוזמנה במהלך השנים מן המלחינה הישראלית בטי אוליברו, שירי קברט יהודיים בביצוע של הזמרת אנגלקה דנוקה והפסנתרן טל בלשאי, וכמובן, סימן ההיכר של הפסטיבל למוסיקה בירושלים, השמינייה אופוס 20 של מנדלסון שחותמת את הפסטיבל בכלשנה.

 

כל הקונצרטים מתקיימים באולם הקונצרטים ימק"א,

רחוב המלך דוד 26 ירושלים.

תגובות

comments