עידן עמדי גרסת 2017 הוא הדבר הכי טוב על הבמה שלכם, ויש לו מספיק סיבות טובות לקבל את התואר הזה.

את עמדי כולנו הכרנו כשזכה אז בכוכב נולד בעונה השמינית, האמת שלא האמנתי שהוא יעשה דרך ארוכה משם, בעיקר כי אלו שקדמו לו התאדו כמו בלון הליום, אבל עמדי הגיע כדי להישאר והוא פרע את החוב כבר באלבום הראשון כשהוציא את "כאב של לוחמים" וגרף גדודי מעריצים (או יותר נכון, מעריצות) אחריו.

בחמישי האחרון הוא עלה לבמה בהאנגר 11 למופע השקת אלבום שכבר מזמן היה סולד אאוט, הסיבה להשקה, אלבום רביעי וחדש שיצא לחנויות וסיבוב הופעות חדש בעקבותיו, על הבמה עמדי עם להקה  שמונה 8 נגנים כשהוא המפיק המוזיקלי של המופע.

עמדי על הבמה משופשף, נתון כולו לקהל, מהקוצע מאוד ושר רהוט, הוא יודע בדיוק מה לתת לקהל שלו ובמנות גדושות. המופע נפתח ב "אליך" וסוחף את הקהל אחריו , ממשיך "לקול זיכרון ישן", "מנסים" ועוד, בשלב מסויים לבמה מצטרפת יובל דיין ונראה שהחיבור בין עמדי לדיין הוא לא פחות ממושלם, השניים מבצעים את "עד שתחזור" האלמותי ואת "בסוף". בכלל נראה כי הסיבה לסדר בחירת השירים לא ממש אקראית, עמדי בחר אותם בקפידה כדי שיזרמו עם הקהל ועם המופע, הקפיצות בין השירים, האורחים הרבים שהיו על הבמה איתו(יובל דיין, מירי מסיקה, חנן בן ארי) העידו יותר מכל על הרצון שלו לתת לקהל את הכל במנות גדושות כולל אותו חיוך ביישן מוכר.

unnamed

עמדי זכה כבר בכל פרס אפשרי , פריצת השנה, זמר השנה, תגלית השנה ומה לא בעצם, המופםע הזה הוא בעצם עוד סימון של וי על קריירה מצליחה שנבנתה לאט אבל בהצלחה, כל שיר שלו על הבמה חי ובועט וניכר שהוא כתב את המילם לשירים שלו מדם ליבו, הלחנים מחוברים למילים והיוצר יותר מהכל מחובר לתוצר המוגמר.

במשך שעתיים שלמות עמדי על הבמה, שר, מארח, מחייך ומובך, הקהל באקסטזה צווח איתו את מילות השירים מתרגש איתו וחי איתו את הלחנים ועמדי מחזיר בחיוך מבוייש אבל מלא סיפוק.

להדרן עולה עמדי מבצע את "כאב של לוחמים" בדיוק מושלם , ומייד אחר כך עולה מירי מסיקה לביצוע מרטיט של "עכשיו אתה חוזר בחזרה" ול"תמלי מעאכ". החיבור בין השניים מוביל אותי למחשבה שאולי ראוי שיצאו במופע משותף, אבל עד אז, נותר רק להתענג על הצלילים.

עידן עמדי ומירי מסיקה על הבמה (Large)צילומים: ליאור פינקסון 

תגובות

להשאיר תגובה