את בן ארצי אני פוגשת בשנים האחרונות לפחות שלוש פעמים בשנה מאז התחיל להופיע עם אביו ולהיות חלק בלתי נפרד (הכולל הפקה מוסיקלית נדירה) מארסנל הנגנים המדהים שלו. ועם זאת, שום דבר לא מנע ממני להתרגש עד כדי דמעות כשעלה במוצ"ש לבמה והתחיל לשיר. משהו בקולו (שלא השתנה כלל וכלל) זרק אותי עשרים שנים אחורה לימים בהם גמעתי בשקיקה כל אות ותו משיריו ושיננתי בעל פה את אלבומו הראשון. בכל זאת, הייתי מעריצה שנים, חורכת הופעות ומאוהבת עד עמקי נשמתי. במוצ"ש האחרון גיליתי שיש אהבות שלא מתכלות כל כך מהר ואולי חזקות מתמיד.

מלווה באחיו הצעיר, יונתן, וביוצר מתן אפרת, עלה בן ארצי (המכונה בן-בן) לבמה של "נוקטורנו" והחל לזמר את שיר הנושא מהאלבום ההוא, "חיים משל עצמי". מרותקת, התחלתי לבחון את האדם בן ה-40 שעמד מולי: שערו האפיר מעט מאז הפעם הראשונה שנפגשנו אי שם לפני עשרים שנים ב"צוללת הצהובה" בירושלים, אבל על פניו לא ניכר דבר- אותו עור חלק וחיוך תמים ונערי מאז.

לעיתים נדירות יוצא לנו לפגוש באליל הנוער שלנו לאחר זמן מה. במרבית המקרים אנחנו עושים לו או לה אידאליזציה ואז מתאכזבים. בן-בן לא איכזב לרגע. אותו קול, אותה עמידה, אותם גינונים מנומסים וביישנים שקנו אותי כבר בכיתה ו'.

מסביבי התקבץ קהל מגוון מאד- צעירים ומבוגרים, דתיים וחילונים, ירושלמים ותושבים מחוץ לעיר- כולם ככולם יודעים את המילים, כולם מעריצים, כולם לא שכחו. בן-בן לא שכח את מנהגיו מהעבר ושיתף את הקהל כמה שאפשר, דיבר אליו ואפילו העלה את אחת המעריצות לשיר איתו את "תכף", בקשה אישית מבעלה שארצי שמח למלא. אין ספק שהוא הגיע לרגש אבל התרגש בעצמו מאהבת הקהל.

במהלך המופע ביצע ארצי שירים חדשים מאלבום חדש שבדרך "עוד תחנה" ו"זכרונות", שניהם מצוינים ומזכירים איזה יוצר מוכשר הוא. התפוח, כמובן, לא נפל רחוק מהעץ. ארצי ג'וניור-ג'וניור, יונתן, ביצע שיר מקורי משלו "אם" והוכיח שהכישרון והרגש הם תורשתיים במשפחת ארצי. אמם של בן-בן ויונתן, אשתו של בן-בן וחברה של יונתן הגיעו גם הן עד ירושלים לפרגן לשניים.

 

"חיים משל עצמי" ביצוע מהמופע. קרדיט: אריאלה ארז.

אם ננגב לרגע את דמעות המעריצה המתרגשות, בשורה התחתונה מדובר במופע מקסים ומרגש. ארצי מביא לבמה המון תום ונגישות שחסרים, לעיתים, לאומנים בני ימינו. אחרי שנים של ניסיון מוסיקלי בכתיבה והפקה ניכר כי ארצי בשל לחזור ולחרוך במות ולשבות, מחדש, את לב הקהל (ואולי, בעיקר, את לב המעריצות).

עמית שכטר, הבעלים של "נוקטורנו" על המופע: "ממש מרגש לראות אמן בסדר גודל שלו מרגיש את האווירה הביתית והמזמינה של הנוקטורנו. זה תענוג לראות אנשים שהגיעו מכל הארץ לשמוע אותו בירושלים וכבוד גדול לארח אותו ואת משפחתו, כמובן".

f9088052-7c2e-47e9-a68d-a7ec9b9e8b7e

המופע התקיים במסגרת "נוקטורנו live", בית הקפה "נוקטורנו" ברחוב בצלאל 7, שהופך בלילה למתחם הופעות ותרבות. ניתן להתעדכן באירועים בקישור הבא: http://nocturno.co.il/live/

תגובות

comments