אין כמו לשוטט ברחובות ירושלים, להתרגש ולהתחמם משפע של אורות מכל חלון וסמטת רחוב. בחנוכה הקרוב נדליק נרות עם נשים מעוררות השראה בסדרת אירועים ברחבי העיר, נפרסם את הנס ונאיר את העיר יחד כדברי חכמינו: "אישה ודאי מדליקה!" גם השנה יתקיימו אירועי "מדליקות במושבה" מבית היוצר של מינהל קהילתי גינות העיר, אירוע שהתרחב לרחבי העיר כולה .אז איפה מדליקות במינהלים הקהילתיים ?

  • מינהל קהילתי גינות העיר מבית החברה למתנ"סים הארצית: נר ראשון | 12.12 | יום שלישי. הדלקת נרות חגיגית בשעה 20:30 עם השופטת בדימוס מרים נאור והופעה של נטע אלקיים, ההרכב הקולי של התיקון לאומנויות במתחם התחנה הראשונה.

בנוסף-פוגשים נשים משפיעות מהעבר וההווה: המינהל מזמין את כולם לפגוש את מרים הנביאה, שושנה דמארי, אסתר המלכה ועוד עם שלל מופעי מוסיקה ותיאטרון ודמי חנוכה אשר יחולקו בבתי העסק (במידה ויירד גשם האירוע יעבור לבניין האחים חסיד , עמק רפאים 42 (. נר שמיני | 19.12 | חגיגת מופעי נשים מאירות לאורך עמק רפאים עם מינהל קהילתי גינות העיר. החגיגה  ממשיכה גם עבור הילדים ביום רביעי 20.12 בשעות 11:00-14:00. לפרטים נוספים :  02-5664144.

  • מינהל קהילתי לב העיר מבית החברה למתנ"סים הארצית: במהלך כל החג (מלבד שישי שבת), יתקיימו הדלקות נרות בקפה הדרתא שהינו הקפה הקהילתי של המינהל, עם שירים וסיפורי חג. בשעות 17:00-19:00. הכניסה חופשית.
  • 17.12 בשעה 20:30 תתקיים הופעה של הזמרת והיוצרת המסקרנת נרקיס בעלות סמלית של 25/35 ₪.
  • ואם כבר יש סיבה למסיבה-מסיבת חנוכה לצעירים תתקיים במלון כורש רבע לאפריקה-מלבי טרופיקל אל תוך הלילה. הכניסה חופשית ומותנית בהרשמה מראש.

לפרטים נוספים : 02-6214777

  • מינהל קהילתי מורשה מבית החברה למתנ"סים הארצית:  שלל חגיגות לכל אורך החג ובינהן מופע 'האוצר מדמשק", מסיבות לנוער, הרצאה בנושא מסורת וחשמונאים, מסיבת שכונה בשיתוף יד 2, סדנת אוריגמי מיוחדת לחנוכה, מסיבת חנוכה לסבתות ונכדים והדובדבן שבקצפת ערב קוקטיילים חגיגי בהנחייתו של זיו מנור. לפרטים נוספים ושעות : 02-6276611

  • מנהל קהילתי נווה יעקב מבית החברה למתנ"סים הארצית: אירועי החנוכה בחג יחולו סביב לשעון במנהל: כל תושבי השכונה, מקטן ועד גדול, יהנו משלל פעילויות.. לילדים, יערכו ימי פעילות מיוחדים מבוקר עד אחר הצהריים שיכללו סדנאות יצירה, משחקייה ומופעים עשירים כמו תאטרון בובות, הצגות ילדים ומופע להטוטנים. לצד הפעילויות לילדים, גם למבוגרים יתקיימו שלל אירועים- ההצגות "מפני שהוא אמת" ו"מחכה לנס" יועלו לנשות השכונה, הזמר אהרון רזאל יופיע, חינם, יתקיימו מסיבות חנוכה לבני הגיל השלישי וסדנאות מקצועיות לבנות, ביניהם הכנת צורות מבלונים, קישוט נרות ויצירת תכשיטים. עוד יערכו במנהל מסיבה מיוחדת לקהילת עולי דרום אמריקה, שנערכת ביוזמת חברי הקהילה וכן טיול בני הקהילה האתיופית לשילה הקדומה.
  • מינהל קהילתי אשכולות מבית החברה למתנ"סים הארצית: מקדמים את החנוכה עם לו"ז פעילות עשיר לכל המשפחה, בדגש על יחידת הנוער שמקיימת ימי פעילות לבחורי הישיבות, בהם משולבים לימוד וחוויות. ביניהן: חידון אטרקטיבי – עיוני נושא פרסים משמעותיים, פעילות חווייתית ביער סנהדרין המחודש, בהובלת הרב יוסף דורון, 'זיצ' (ערב ניגון ושירה) עם נפתלי קמפה ו"עונג שבת" עם המשגיח, הרב קלרמן שליט"א. במקביל, תתקיים פעילות עבור בנים צעירים יותר: מופע מרכזי מיוחד על עולם ההדפסה בתלת ממד, מופע פעלולים וסדנת אלקטרוניקה.
  • באגף נוער בסיכון שפועל במסגרת תכניות נוח"ם (נוער חרדי מנותק) סוגרים קצוות של מסיבת חנוכה מדהימה, בהשתתפות הזמרים עמירן דביר ואהרון רזאל והסטנדפיסט יעקב חמו. בנוסף, יתרמו הנערים לקהילה באמצעות פרויקט "משמחים" – הם יבקרו בבתי חולים וישמחו את המאושפזים בשירה ובריקודים.

  • מינהל קהילתי מעלה אדומים מבית החברה למתנ"סים הארצית: קידום מעמד האישה בלשכת ראש העיר, פורום הנשים העירוני ומתנ"ס מעלה אדומים מזמינים לחגיגות חנוכה בסימן נשים מאירות. לצד כל פעילות בשמונת ימי החג, תשתתף 'אשה מאירה' ותלווה את הארוע. בין הארועים גם שלל הופעות של כוכבים כגון עילי בוטנר, דודו אהרון, דין מרישניקוב ועוד. חלק מהאירועים בתשלום וחלקם פתוחים לקהל הרחב לפרטים נוספים : 02-5913311.

תגובות

comments