איך זה שכוכב אחד מעז

האייקון מתי כספי יגע בשבוע הבא להופיע במערת האגדות של ירושלים. תכלס, הוא עצמו אגדה

מתי כספי חוזר במופע מיוחד למערת האגדות של ירושלים יום רביעי, 23.08.17, בשעה: 21:00

שאטלים ללא תשלום ייצאו בין השעות 20:15-19:30 מחניון מתחם התחנה הראשונה (חניה ללא תשלום החל מהשעה 19:00) אל מערת צדקיהו, ויחזירו את הקהל אל חניון מתחם התחנה בסוף המופע. משך המופע כשעתיים.

מספר המקומות מוגבל. כרטיסים ניתן להשיג באתר בימות
מחיר כרטיס: 70 ₪ לאדם, גימלאים, סטודנטים ומחזיקי כרטיס ירושלמי 55 ₪

המוזיקה האיכותית וההומור של מתי כספי יחד עם האווירה הקסומה במערת צדקיהו המסתורית ובעלת האקוסטיקה הנדירה, יוצרים שילוב מפתיע ועמוק שלא כדאי לפספס – במופע "אינטימתי", מתי כספי בליווי פסנתר וגיטרה המקבל נגיעה מיוחדת של אופיו ושנינותו יוצר לקהל חוויה מרגשת ,מקרבת ובלתי נשכחת עם שיריו האהובים ולהיטיו הגדולים.

כדאי להקדים ולסייר במערת המסתורין והאגדות של ירושלים, המסתתרת מתחת לבתי העיר העתיקה, המערה מדהימה בגדלה וביופייה. האגדה מספרת כי בעת מצור הבבלים על ירושלים, נמלט צדקיהו, מלך יהודה האחרון, דרך מערה זו ליריחו ומכאן שמה "מערת צדקיהו".
ככל הנראה החציבה במקום החלה בימי בית ראשון. יוסף בן מתתיהו כינה אותה "מערת המלכים". ממנה נחצבו האבנים לבניין ירושלים ובית המקדש בתקופת הבית השני. היא נעלמה מהעין עם בניית חומות העיר בתקופה העות'מאנית, ונחשפה שוב, במקרה, בראשית המאה ה-20. ממערה זו נחצבו אבני "מגדל השעון" שניצב בעבר מעל שער יפו ונהרס בתקופת המנדט הבריטי, וחלק מאבני המזבח של מבנה ימקא.

תגובות

comments