כמו לפני 70 שנה: חוגגים את כ"ט בנובמבר

ביום שלישי הקרוב, ההסתדרות הציונית העולמית תשחזר את חגיגות ההמונים של התאריך ההיסטורי בו הוכרזה הקמת המדינה. יהיו חגיגות, ריקודים  ואפילו הרצל יהיה שם.

אלפי רקדנים בתלבושות אותנטיות, שחקנים בדמויות מנהיגים, מבקרים ובני נוער וגם מיצג וידיאו ארט חדשני של ההצבעה באו"ם בשילוב אנימציה

ביום ג' 29.11.16, החל מהשעה 16:00 תציין ההסתדרות הציונית העולמית את התאריך ההיסטורי החשוב כ"ט בנובמבר- היום בו אומות העולם הכירו רשמית בזכותו של העם היהודי למדינה יהודית בארץ ישראל- בשחזור היסטורי ייחודי של קבלת הבשורה וחגיגות ההמונים ברחובות.  זה יקרה בבניין המוסדות הלאומיים, המלך ג'ורג' 48, ירושלים

מטרת השחזור הינה לחזק את המודעות ליום חשוב זה, אשר סלל את הדרך להכרזה על מדינת ישראל בתאריך ה' באייר תש"ח, וכן לעודד את הרוח הציונית במדינת ישראל.

בימים ההם לא חלמו על כך אבל כעת, לראשונה בחגיגות כ"ט בנובמבר יושק מיצג וידיאו-ארט חדשני של ההצבעה באו"ם, שיוקרן על גבי בניין המוסדות הלאומיים להנאת החוגגים, בליווי אנימציה ייחודית המציגה את הרצל על המרפסת!

אלפי אנשים – מבוגרים, ילדים ובני נוער כאחד, צפויים לקחת חלק בחגיגות ההמוניות, לרקוד ולשמוח למשמע הקלטת החלטת האו"ם, בדיוק כמו לפני 70 שנה. דמויות היסטוריות אשר לקחו חלק בחגיגות המקוריות, ביניהן חוזה המדינה בנימין זאב הרצל וראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון, יגולמו על ידי שחקנים שיסתובבו בקהל החוגגים ויתרמו לחוויית השחזור. כמו כן, ישולבו בין ההמון מאות רקדני להקות מחול בתלבושות אותנטיות, אשר ירקידו את המשתתפים בחגיגה ישראלית של מעגלי הורה וריקודי עם.

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: "כ"ט בנובמבר הוא תאריך בעל ערך היסטורי עצום- הכרת העצרת הכללית של האומות המאוחדות בזכותו של העם היהודי לבית לאומי בארץ ישראל. אנו גאים לקיים את האירוע המשחזר את השמחה הגדולה של אותו יום, באופן חווייתי ונגיש גם לדור הצעיר. עם זאת, גם בפתיחת שנת ה-70 להכרזת העצמאות, עלינו לזכור שדבר אינו מובן מאליו במציאות בה אנו חיים, ולהנציח את המאורע המשמעותי שהוביל לקיומה של מדינת ישראל לדורי דורות".

תגובות

comments