השגרירות הנוצרית העניקה לאמונה אלון, אלמנתו של הרב בני אלון ז"ל, מייסד שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, פרס מפעל חיים על פעילותו לקירוב לבבות בין נוצרים ליהודים.

אמונה אלון אלמנתו של הרב בני אלון ז"ל, מייסד שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, קיבלה בשבוע שעבר פרס מפעל חיים על פעילותו של בעלה המנוח למען קירוב הלבבות בין היהודים והנוצרים.

"הרב בני אלון תמיד ייזכר על-ידי הקהילה הנוצרית הפרו-ישראלית בעולם כאחד מחברינו האמיתיים והיקרים ביותר בהנהגה הלאומית של ישראל." אמר ד"ר יורגן בוהלר, נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית (ICEJ), במעמד הענקת הפרס. "מן הראוי שנכבד ונכיר בעבודתו הגדולה ובמורשתו בפעם הראשונה אחרי פטירתו".

נשיא שדולת הפרלמנטרים, ג'וש ריינשטיין: "בני אלון היה אבי הדיפלומטיה הבין-דתית. הודות לחזון שלו אנחנו חווים גל חסר תקדים של תמיכה בפרלמנטים ברחבי העולם".

מנימוקי וועדת הפרס: "במהלך הקריירה שלו כמנהיג רוחני, מחנך, פוליטיקאי, חבר כנסת ושר, היווה הרב בני אלון נציג של העם היהודי ומגן נלהב של ארץ ישראל כולה. לרב אלון היה יחס חם ואוהב לעם הנוצרי, ויחד עם ראשי הנציגים הנוצרים ברחבי העולם, הצליח לרקום ולבסס יחסי חברות והערכה המבוססים על ההיסטוריה המקראית והמודרנית של ארץ ישראל. הרב אלון בלט במיוחד בתובנותיו הייחודיות על כתבי הקודש, בסגנון הדיבור המיוחד, ובחזון שלו על יחסים קרובים יותר בין יהודים לנוצרים.

הרב אלון נפטר במאי 2017 לאחר מחלה קשה. גם במהלך מאבקיו הבריאותיים, הוא עדיין המשיך באומץ לעבוד על קשרים הדוקים יותר בין ישראל לחבריה הנוצריים וחברים רבים אחרים ברחבי העולם".

אמונה אלון מסרה בתגובה כי "הרב בני אלון האמין בתפקידם החיוני של הנצרות, ושל הנוצרים אוהבי ישראל, בתהליך הגאולה האוניברסלי שבמרכזו תחיית עם ישראל בארצו. הוא השכיל לרתום את כוחם הפוליטי של מיליוני נוצרים מכל רחבי העולם למען מדינת ישראל, ואני מתרגשת מאוד להיווכח שהקשרים, שהוא בנה בעמל רב, ממשיכים להתחזק גם אחרי הילקחו מאיתנו בטרם עת".

תגובות

comments