חנוכיות בירושלים

מדי שנה בחג חנוכה, לובשת ירושלים מראה קסום. עם רדת הערב מדליקים תושבי השכונות המוני חנוכיות, המאירות את רחובות העיר באורן המיוחד. המקומות המרשימים ביותר בהם אפשר ליהנות מהחוויה הם סמטאות הרובע היהודי, בסמטאות בחצרות בשכונת נחלאות. הרחובות מלאים בדרך כלל במשפחות שמדליקות נרות בפתחי הבתים והחצרות, ועל אדני החלונות. לצד המשפחות אפשר למצוא קבוצות של מסיירים, שמגיעים לטעום מהאווירה החגיגית. התושבים נוהגים לקבל את פני המבקרים בסבר פנים יפות, ונהנים לקיים הלכה למעשה את מצוות פרסום הנס. מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציגה: סיורי חנוכיות מרהיבים ברובע היהודי ובנחלאות.

סיורי החנוכיות עם מסלולים מציגים את מראה החנוכיות המאירות בכל פינה. הסיורים כוללים את לימוד סיפורו ההיסטורי של חג החנוכה, את התובנות על אופי החג ומנהגיו, את שירי החג ואת האווירה המחשמלת בין הסמטאות. בכל סיור מתקיים טקס הדלקת נרות באחת החצרות, טקס ייחודי לכל קבוצה. מי שמסייר עם ילדים, יכול להעשיר את החוויה שלהם, ולהציע להם לספור את החנוכיות הדולקות לאורך הדרך.

שני סוגי המסלולים המוצעים:
סיור ברובע היהודי כולל: כניסה בשערי העיר העתיקה והליכה תוך כדי הדרכה והסברים אל הרובע היהודי, סיור מגוון בסמטאות הרובע היהודי וצפייה במאות חנוכיות דולקות, כניסה לקבוצת חצרות פרטיות ברובע היהודי (בתאום עם תושבים בכל חצר וחצר) ,מפגש עם תושבים בחצרות-על בסיס אקראי, טקס הדלקת נרות אישי לכל קבוצה באחת מן החצרות- בתאום עם תושבי החצר, סיפורי החג משולבים בסיפורי הרובע היהודי, שירה משירי החג וירידה לתצפית על הכותל המערבי.

 

סיור בנחלאות כולל: מפגש בחצר שכונת "אבן ישראל",  סיור בסמטאות הצרות בין החצרות, מבט על מאות חנוכיות בפתחי הבתים והחצרות, כניסה לחצרות ומפגש עם תושבים על בסיס אקראי, טקס הדלקת נרות אישי לכל קבוצה בנפרד באחת מהחצרות בתאום עם התושבים, סיפורי השכונה והאווירה בה משולבים בסיפורי החג וקטעי שירה וזמר.

הסיורים הינם סיורים מעגליים ובעלי דרגת קושי קלה. הסיורים מתאימים לקבוצות גדולות וקטנות, משפחות וזוגות. אורך הסיורים הוא כ-2 קילומטר ומשך הסיורים הוא 3-4 שעות.

סיורים מודרכים מתקיימים החל מ- 25.12.2016 ועד ה- 31.12.2016 , בשעה 16:30 (בשישי בשעה 15:00, ובמוצאי שבת בשעה 17:00). זמן הסיום המשוער הוא בין השעות 20:00 ל-20:30 .
ניתן לייחד את הסיור לאופי הקבוצה: למשפחות עם ילדים, למבוגרים המצטרפים לקבוצה, לקבוצות מאורגנות של משפחות עם ילדים, או לקבוצות מאורגנות של מבוגרים.

מחיר סיור למשתתף:

מסיירים פרטיים המעוניינים להצטרף לקבוצה מתגבשת
קבוצות למבוגרים
זוג מבוגרים בקבוצה המיועדת להדרכת מבוגרים – 180 ₪.

קבוצות למשפחות עם ילדים
מבוגר + ילד בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 160 ₪
מבוגר + 2 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 205 ₪
מבוגר + 3 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 250 ₪
מבוגר + 4 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 295 ₪

2 מבוגרים + ילד בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 240 ₪
2 מבוגרים + 2 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 285 ₪
2 מבוגרים + 3 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 330 ₪
2 מבוגרים + 4 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 375 ₪

3 מבוגרים + 2 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 365 ₪
3 מבוגרים + 3 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 410 ₪
3 מבוגרים + 4 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 455 ₪

4 מבוגרים + 2 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 455 ₪
4 מבוגרים + 3 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 490 ₪
4 מבוגרים + 4 ילדים בקבוצה המיועדת להדרכת משפחות עם ילדים 535 ₪

יש להירשם לסיורים מראש בטלפונים: 054-2406657, 054-2406653

תגובות

comments