היום בירושלים: מפגן הזדהות ענק של צעירים יהודים עולי צרפת

1100 צעירים יהודים מ- 25 בתי ספר בצרפת הגיעו השבוע  לארץ  בכדי להשתתף במפגן הזדהות ענק במסגרת מיזם ה"חוויה הישראלית" של הסוכנות היהודית. היום, חמישי מתקיים  לכבודם יריד תעסוקה והשכלה כשהעולים הטריים יופיעו במופע הצדעה לישראל

שורה של מוסדות אקדמיים ינסו היום  לשבות את ליבם של שמיניסטים יהודים, באירוע המיוחד לשמו הם הגיעו השבוע במיוחד לשם כך מצרפת לישראל. מדובר במיזם הדגל  של החוויה הישראלית- החברה החינוכית של הסוכנות היהודית,  כש-1100  התלמידים מ- 25 בתי ספר יהודים בצרפת. הצעירים הצרפתים ישהו בארץ במשך שבוע ימים לסיורים ולימודים חינוכיים. שיאו של הביקור בישראל יצוין באירוע סיום ענק בבנייני האומה בירושלים, בהשתתפות יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, עמוס חרמון, מנכ"ל החוויה הישראלית ומכובדים נוספים.

האירוע השנה יתקיים בסימן 50 שנה לאיחוד ירושלים, והוקרה לחיילים עולים חדשים, במהלכו יריד בו יציגו מיטב מוסדות האקדמיה בישראל את האפשרויות העומדות בפני הצעירים להשתלבותם במעגל ההשכלה הגבוהה בישראל. נוסף לכך עמדת הסברה של יחידות צה"ל השונות יאפשרו לתלמידים לבחון את מידת השתלבותם וגיוסם לצבא. גולת הכותרת של הערב הוא מופע מוזיקלי ייחודי של היוצר יונתן רזאל ומופעים נוספים.

הפרויקט מתקיים במסגרת שיתוף פעולה בין החוויה הישראלית לבין בתי הספר היהודים בצרפת, השנה זהו המחזור ה-14 של התכנית המצליחה לאחד את כל בתי הספר היהודים בצרפת לשבוע של לימודים וסיורים לחיזוק הקשר עם מדינת ישראל והעם היהודי.

לדברי עמוס חרמון, מנכ"ל החוויה הישראלית: "המפגש השנתי עם בוגרי בתי הספר התיכוניים מצרפת בישראל הוא האירוע הגדול ביותר של הקהילה היהודית בצרפת. במהלך הסיור בארץ יחשפו התלמידים לכל מהמוסדות להשכלה גבוהה ואפשרויות התעסוקה. השנה יגיעו מצרפת ארצה למעלה מ-6000 צעירים למגוון תכניות ולמעלה מאלף תלמידים צעירים יסיירו בפולין וכולם באמצעות החברה לחינוך.

תגובות

comments