דני נוימן בראיון מיוחד על ההצלחה של בית"ר העונה, הניהול של טביב וגם על הסילוק מעמדת הפרשן של הערוץ הראשון

 

דני נוימן לא נח. אז אמנם בגיל 60 שחקן העבר האגדי של בית"ר ירושלים כבר לא יושב בכיסא הפרשן של ערוץ 1 במשחק המרכזי של המחזור, ואחרי 12 שנים שבהן עשה זאת כפרשן הכדורגל המרכזי של ערוץ 1, העונה כבר לא שומעים אותו לאחר שהוחלף על ידי מוטי איווניר בקיץ שעבר, אבל נוימן ממשיך לפרשן כדורגל בתוכניות ספורט של הערוץ הראשון, ומשמש כסוג של מומחה לענייני בית"ר ירושלים. יש פאנל לענייני בית"ר? קרוב לוודאי שהוא יהיה אחד מאלה שיוזמנו לחוות את דעתם.

השבוע דיברנו איתו על העונה הנהדרת של בית"ר ירושלים, על הניהול של אלי טביב ועל הדחתו מעמדת הפרשן במשחק המרכזי של ליגת העל.

דני, אתה מופתע מההצלחה של בית"ר העונה?

"כן, כמו כולם, מופתע לטובה. בית"ר משחקת כדורגל חיובי ויפה, עומדת נכון על המגרש, מנוהלת נכון. כיף לראות את הקבוצה עם הרבה שחקנים צעירים ומוכשרים לצד שחקנים זרים לא רעים בכלל".

אלי טביב שוב השתיק את כל מבקריו?

"אלי טביב לא חייב דין וחשבון לאף אחד. אני לא רואה אנשים עומדים בתור לקנות קבוצות כדורגל בישראל, זה עולה הרבה כסף ולא כל אחד מוכן להשקיע מכיסו הפרטי. אלי טביב עושה את זה כבר הרבה שנים בהצלחה רבה, ומתברר שהוא גם איש מקצוע יוצא מהכלל".

למה הכוונה?

"ראינו את זה בהפועל ת"א ואנחנו רואים את זה עכשיו בבית"ר. אחרי שהוא שיחרר את דסה ואת אזולאי למכבי ת"א, היו כאלה שאמרו שאוטוטו הוא הולך לפרק את הקבוצה. יצאתי נגד השטות הזאת שאנשים הפיצו כאילו טביב הולך לפרק את בית"ר, וטענתי שיקרה בדיוק ההיפך. אמרתי שהוא יבנה קבוצה יוצאת מהכלל, ולא התבדיתי. שחקנים כמו איינבינדר שחזר לית"ר, רואדה הבלם שמזכיר את סרגיי טרטיאק, אלעד גבאי שחזר מהכפור, עומר אצילי כמובן, לירוי צעירי, דובב גבאי, לידור כהן, והנה יש לך קבוצה שמשחקת כדורגל באמת נאה לעין".

בית"ר יכולה לתת פייט למכבי ת"א וב"ש?

"אליפות? עדיין לא. חסרים לה כמה דברים כדי להתמודד על התואר. חסר לה למשל עוד שחקן קישור עושה משחק ועוד חלוץ ברמה גבוהה, 9 אמיתי, גולר. היא יכולה לתת להן פייט נקודתי במשחק נתון אחד, אבל לאורך זמן יהיה לה קשה כי הסגלים של שתי הקבוצות האלה יותר טובים מאשר של בית"ר".

הופתעת מההצלחה של סלובודאן דראפיץ'?

"האמת שכן. דראפיץ' התגלה כמאמן מצוין. ניהול המשחק שלו, השקט, הצניעות. כשהוא היה בליגה הלאומית אי אפשר היה לתהות על קנקנו, כי זה היה הרחק מאור הזרקורים. אבל כשהוא הגיע לבית"ר, אתה רואה דמות מאוד רצינית ואני שמח בשבילו".

עוד שפן של טביב?

"בדיוק. כמו הקודמים. גם קורצקי היה כזה, וגם גיא לוי. שניהם היו שפנים של טביב, והוא שלף אותם מהכובע שלו".

זה היה סוג של המור לקחת את דראפיץ'?

"בהחלט. בכדורגל אתה גם מהמר לפעמים, ובמרבית המקרים אלי טביב גם פוגע".

פלייאוף עליון יהיה הצלחה גדולה עבור בית"ר או שאולי השנה אפשר לכוון יותר גבוה?

"פלייאוף עליון ומקום טוב למעלה אחרי שתי הגדולות, זה בהחלט תיחשב הצלחה עבור בית"ר".

אי אפשר לסיים בלי מילה על עמדת הפרשן בערוץ הראשון. לא מדגדג לך שאתה כבר לא שם?

"לא. עשיתי את זה 12 שנה, וזה הספיק לי. אני נותן פרשנויות למקומות אחרים עכשיו".

לא הרגשת שהתנהל נגדך ציד מכשפות בעניין הזה?

"זה נכון שהיה ציד מכשפות, אבל אני באמת לא רוצה להתייחס לזה, אני נמצא במקומות אחרים לגמרי. אני עושה גם לביתי בימים אלה, וטוב לי עם זה".

 

תגובות

להשאיר תגובה