רגע אחרי שסיים את עבודתו כמאמן הפועל קטמון, אסף נמני מנסה להסביר לjerusalem times מה לא עבד השנה

 

זה היה באוויר תקופה ארוכה, מעמדו של מאמן הפועל קטמון, אסף נמני, היה מעורער מאוד לאחרונה, והיה ברור שהמשך התצוגות הרעות של הקבוצה יביאו לסיום הרומן בין הצדדים.

ביום שני האחרון, אחרי הפסד נוסף של קטמון, הפעם במשחק תחתית מול בית"ר ת"א רמלה, 2:0, נפל הפור ונמני סיים את עבודתו במועדון הירושלמי. אחרי שנה וחצי על הקווים של קטמון, המאמן נשלח הביתה לאחר שהקבוצה פתחה את העונה בצורה גרועה והיא מדורגת ערב המחזור ה-14 במקום ה-13 עם 13 נקודות בלבד מתוך 39 אפשריות.  

השידוך עם נמני יצא לפועל בקיץ שעבר, כשהקבוצה נשרה לליגה א' וחיפשה קברניט שיוביל את הספינה חזרה לליגה השנייה. נמני, שעד אז לא התנסה בתפקיד המאמן הראשי ועונה קודם לכן שימש כעוזרו של ניסן יחזקאל בהפועל פ"ת, נענה לאתגר שהציבה בפניו קטמון ועמד במשימה כשהצליח להחזיר את הקבוצה ללאומית אחרי עונה אחת בליגה א'.

השנה הדברים כבר לא זרמו טוב מהרגע הראשון, ואחרי 13 מחזורים החליטה הנהלת קטמון לסיים את השידוך עם המאמן. שלומי דורה ויוסי מזרחי הם המועמדים המרכזיים לתפוס את מקומו של נמני, אבל במשחק הקרוב מול הפועל עפולה (שישי, 15:00) יעמוד על הקווים עוזרו של המאמן היוצא, סרג'יו חאוול.

"ברור שעשיתי טעויות, אבל מי שלא עושה – לא טועה", אמר נמני השבוע. "דבר אחד אף אחד לא ייקח ממני – את המקצוענות ורמת האימונים שהבאתי לקטמון. היו לנו מטרות מסוימות העונה, ולא עמדנו בהן. מצד שני, חשוב לזכור שאני עוזב את קטמון כשהיא מעל הקו האדום".

מה לא עבד?

"בטוח שיכולתי לעשות את הדברים יותר טוב, ואני מאוד מאוכזב מעצמי. מצד שני, אני לא חושב שהייתי הבעיה של הקבוצה. אולי הייתי חלק מהבעיה, אבל לא העניין המרכזי. צריך לעשות שינויים בסגל בינואר, ואם הם יעשו את זה – אני בטוח שהקבוצה הזאת יכולה להרים את עצמה למקומות אחרים".

הרומן הזה דווקא התחיל ברגל ימין כשעליתם ליגה בעונה הראשונה שלך על הקווים.

"זה נכון. עשינו הצלחה גדולה בליגה בכלל לא קלה. עלינו ליגה בגאון, ורצינו להמשיך את המגמה הזאת גם השנה. אני עדיין אומר שהקבוצה הזאת במרחק של שני נצחונות מהפלייאוף העליון. הכל צמוד בליגה הזאת. בקטמון קצת נלחצו, וחבל מאוד".

הרגשת הקלה או אכזבה כשבישרו לך שמפסיקים את העבודה שלך?

"לא חשבתי שאשב בבית דצמבר, זה בטוח. התחברתי למועדון הזה, וראיתי את עצמי הולך איתם יד ביד לטווח ארוך. חבל שזה לא קרה. הם נכנסו ללחץ מיותר בגלל הטראומה מעונת הירידה לפני שנתיים".  

מה הלאה? נראה אותך עוד העונה עובד במקום אחר?

"בכדורגל קשה מאוד לדעת מה יילד יום. נשב ונבחן את המשך הדרך ונקבל את ההחלטות הנכונות עבורי".

 

תגובות

comments