הירושלמית: דמיון מודרך

צילום: בן שמואלוף

בעשור האחרון עברתי איזשהו שינוי. אני לומדת להשיל מעצמי קליפות, שחלקן לא ידעתי שקיימות בתוכי. זה התחיל מעבודה על המוח ועבר גם לעבודה על הגוף, שהרי נפש וגוף- אחד הם. בלתי נפרדים. אני זוכרת את הפעם הראשונה שהחלטתי לפגוש בפסיכולוגית, או כמו שאני מכנה אותה: מדריכה לחיים. החבר הרציני הראשון שלי נפרד ממני והרגשתי שאני חייבת להוציא איפשהו את כל הרגשות שהציפו אותי באותו רגע: כעס, עצב, היסטריה. ולמרות שקיבלתי תמיכה מאוד רצינית מהמשפחה והחברים חשבתי לעצמי: כמה את יכולה לאמלל את עצמך, וגם אותם?

אז פגשתי את רינה. אישה אימהית, לבבית וחמה שכל כולה היה נתון להתקדמות האישית שלי. היא לא נתנה לי לשכב על ספה מעור ולגלול טראומות ילדות- בעיקר כי אין כאלה. היא ביקשה ממני לפרט על נייר את המטרות שלי. במפגש השני כבר ביקשה ממני לדעת מה נדרש ממני כדי להגשים אותן. כך יצא שבתוך שנתיים נרשמתי לתואר ראשון, עברתי לגור לבדי, קניתי לפטופ (כן, גם זו החלטה לא פשוטה) ונסעתי לטיול בן חודש לארצות הברית עם החבר הכי טוב שלי. פתאום הכול נראה אפשרי.

באותם ימים אחותי היקרה החלה ללמוד רפואה משלימה, ונחשו מי נבחרה להיות "שפן הניסיונות" שלה (עד היום, אבל בשביל זה יש אחיות, לא?). לצד הדיקור, הטווינא וצמחי המרפא, נחשפנו ביחד, אחותי ואני, לעוד ועוד רעיונות שמקורם במזרח הרחוק, ביניהם שיטת הדמיון המודרך. מדובר על שיטה המשתמשת בדמיון בכדי להשפיע על המצב הנפשי, ובגדול מלמדת כיצד לשלוט באמצעות המוח על התפקודים הגופניים. נשמע מרתק נכון? גם אני חשבתי כך ונכנסתי לשיעור ניסיון.

המדריכה השכיבה אותנו על הרצפה, ביקשה לעצום עיניים ועברה איתנו צעד-צעד למטרה הגדולה: "דמיינו את המקום שהכי הייתם רוצים להיות בו". איזה משפט חזק זה, אה? אז דמיינתי. ברגע שזה התגשם, שנה-שנתיים לאחר מכן, הבנתי שאין גבול לדמיון ושאני יכולה להשיג כל מה שאני רוצה. אני יכולה לחבר את המטרות על הנייר, את הדרכים שלי להשיג אותן ואת הדמיון להגשמה עצמית מופלאה.

לא עצרתי שם, המשכתי לחקור את המוח שלי ולהביא אותו למיצוי מוחלט. קראתי את הספר "הסוד" באחד מימי כיפור (אגב, הרעיון שלו ממצה את עצמו אחרי חצי ספר בערך). בבסיס "הסוד" עומד הדמיון המודרך ועוד קצת- אתה מזמן לעצמך את הדברים שאתה רוצה שיקרו באמצעות יצירת שינוי אחד פשוט בחיים. אתה רוצה להצליח בעסקים? לך תקנה חליפה, מה שנקרא DRESS FOR SUCCESS. את רוצה בן זוג? תפני את הצד שלו במיטה ובארון. רוצה לרדת במשקל? תגידי לעצמך שאת רזה ובעיקר- תאהבי את עצמך. לא עצרתי שם.

לפני שנה וחצי פגשתי אדם מדהים בשם קובי, בחור חרדי בן 22 שהחליט ללמוד טיפול בשיטת NLP (ניתוב לשינוי פיזיולוגי) שזה כבר שלב אחד קדימה מהדמיון המודרך. בתור "שפנפנת ניסיונות" מוסמכת, החלטתי לסייע לקובי ולהיות המטופלת שלו לסטאז'. החיבור היה עצום- ביני לבין קובי, בתור מישהו שסמכתי עליו בעיניים עצומות (פשוטו כמשמעו בעיניים עצומות, כי ככה הייתי כל הטיפול), וביני לבין עצמי. פתאום קלטתי מכמה דפוסים עליי להשתחרר כדי להתקדם למטרות שלי.

בשנה האחרונה עשיתי שינויים מטורפים שלא עשיתי בכל העשור האחרון: שינויי מקום עבודה, התעסקות מהותית בכתיבה (שהובילה לטור הזה, שבוע 46, הייתם מאמינים???), קשרתי קשרים עם אנשים מכל התחומים והצבעים ולא פחות חשוב- הגדלתי את ההכנסות שלי. רציתי העלאה- קיבלתי העלאה, רוחנית וגשמית. היום, ערב השנה החדשה, חודש אלול המלא בתחינות, סליחות וחשבון נפש, אני יכולה לומר בגאון שהצלחתי להגשים את כל המטרות ששמתי לנגד עיניי. נראה לכם שסיימתי? עוד לא התחלתי! גם היום אני מקבלת הכוונה ואימון מיועצת תדמית מדהימה (על אורנית סיפרתי בשבוע שעבר, ועוד אספר בעתיד) וכיום אני עובדת על לפנות את הדמיון שלי למטרות חדשות. שנת תשע"ז- HERE I COME.

דמיון מודרך במכללת רידמן
דמיון מודרך במכללת רידמן

תגובות

להשאיר תגובה