הירושלמית: בואו נדבר על סקס

צילום: בן שמואלוף

בשבוע האחרון ביליתי בפסטיבל "חוצות היוצר" בירושלים. מדובר בחגיגה עבורי, שכן היא מחברת את שתי האהבות הגדולות שלי ביחד: ירושלים ומוסיקה. הייתי בהופעות של שלום חנוך ושלומי שבן; הדג נחש עם דודו טסה; שלומי שבת; משה פרץ ואגם בוחבוט וריטה עם הראל סקעת. בקיצור, שבוע מנצח (וממש לא חד-גוני כפי שאתם מבינים). ומלבד החוויה והאנרגיות המטורפות במקום מצאתי את עצמי בסיטואציה מוזרה (שנכנסתי אליה באשמתי, מודה).

בהופעה של הדג נחש עמדו לידי (כמעט כמו בכל ערב) מקבץ לא מועט של בני נוער. לא הרגשתי מובכת מפאת גילי כשעמדתי שם וצעקתי את מילות השירים והתרגשתי מהלהקה. ההיפך הוא הנכון- אהבתי שנשמרה אותה אנרגיה שהייתה בנערותי כשביליתי בפסטיבלים דומים (וזה מצחיק כי רובם לא נולד עוד כשהתחלתי ללכת בעצמי להופעות). לידי עמדו שתי נערות-ספק-ילדות ונהנו מההופעה. אחת מהן הייתה לבושה בג'ינס קצר-עד-מגוחך וגופיית-בטן-עד-חושפת. כל ההופעה היא רקדה והניעה את גופה במה שיכול להתפרש כתנועות סקסיות. תנועות איטיות שמבליטות כל מה שאישה צריכה להבליט. ואז חברי להקת הדג נחש הציגו את דודו טסה, וכשעלה לבמה הנערה וחברתה התחילו לנבוח כלפיו. צליל שנשמע כמו "וואו ווהו" רק יותר צווחני ומיני. זה היה אמור להיות מחווה כנראה- כמו שריקה או מחיאות כפיים. אני הבנתי את זה אחרת לגמרי.

החלטתי להתנהג כמו אחות גדולה (כי חשבתי שזה תפקידי להיות עכשיו המבוגר האחראי. אגב, זה לא) ורמזתי להן שהתנהגותן קצת פורנוגרפית ושינסו להנמיך אותה. ברור לכן שהבנות היו בשוק, וברגע שהן התעוררו ממנו הן התחילו לזעוק לעברי "מה הקשר? אנחנו בכלל בתולות, תני לנו ליהנות יא זקנה אחת". פחות הזיז לי שקראו לי זקנה, זה אפילו די ברור שגילי כפול משלהן ולהן זה נראה מגוחך שבכלל עמדתי בשורה הראשונה איתן בהופעה של להקת היפ-הופ (איך אני לא מקשיבה לסינטרה עכשיו על כוס יין עם חלוק?), הזיז לי שהן לא הבינו את הערתי כלל וכלל (הערתי, שאינה במקום כלל וכלל כי מי אני בכלל שאעיר לשתי בנות שאני לא קשורה אליהן בכלל? אל דאגה, את הלקח שלי למדתי!). הזיז לי שהן לא הבינו מדוע בכלל העירו להן, ומה בהתנהגותן עורר התנגדות אצל "הזקנה" משמאל.

ואז זה הכה בי- כמה בני נוער בכלל מבינים מהי התנהגות מינית? האם בנות ובנים שהופכים אט-אט לנשים וגברים יודעים מה צריך לעשות ולא לעשות? האם אותה נערה שעמדה לידי והזיזה את גופה בצורה הזו ידעה מה היא עושה או שמא היא סתם נהנתה מהמוסיקה ומהדרך שגופה התנועע (דבר שאני מברכת מאוד. כל אישה צריכה להכיר את גופה בצורה הזו ולהתחבר אליו)? אולי בכלל מה שנראה לי כמו התנהגות מינית פרובוקטיבית (ואגב, ככה זה נראה לי ככה כשאני הייתי נערה), בכלל לא נתפס ככה כיום לנערים בגילאי  12 או 13 או 14.

ואני בטוחה ששתי הבנות האלה הן בנות, חמודות להפליא, מבית טוב שרק רצו ליהנות בהופעה, ואני סתם "זקנה" חטטנית ומתערבת, אבל לי נדמה שקיימים היום יותר חיקויים להתנהגות "סקסית" שמוצאים במדיות השונות מאשר הדבר האמיתי. שקיים פער ענקי בין השינוי שהגוף עובר לתכנים שהם נחשפים אליהם. שבנות בגיל הזה רואות ביונסה וריאהנה ואריאנה ולא מבינות למה השירה שלהן צריכה להתקיים לצד עמוד חשפנות או בגד גוף צמוד וחושפני.

המטרה האמיתית בטור הזה היא לא רק לחשוף את הקטע המביך שלי מול שתי הבנות המקסימות האלה בהופעה, אלא לקרוא, רגע לפני פתיחת שנת הלימודים, לכל ההורים שילדיהם נכנסים לתקופה המבלבלת הזו לנהל תקשורת פתוחה וכנה על מין. להסביר לילדים המתבגרים שלכם מה עובר על הגוף שלהם ושל בני המין השני. מהי נשיקה, מהו סקס, מה יכול למשוך את הצד השני, מהם סרטים פורנוגרפיים ועד כמה הם מציאותיים, ובכלל- מהי התנהגות מינית ראויה. אני מאמינה מאוד שהכול מתחיל ונגמר בצמצום פערים בין הידוע לאי הוודאות בכל נושא בחיים, בטח ובטח בנושאים מיניים. זכרו! מין פתוח= מין בטוח. שתהיה לכולם שנת לימודים מוצלחת.

14138514_10154417821049280_862433109_n

1 תגובה

להשאיר תגובה