החברה לפיתוח הרובע היהודי מכה שנית, הפעם עם סיורי סליחות אטרקטיביים וחוויתיים במיוחד. המשתתפים יפגשו בדמויות מספריו של ש"י עגנון, יפגשו באנשי דת ססגוניים וגם מחכה לכם מפגש מרגש עם צ'יקו, אחד מהצנחנים ששיחררו את ירושלים. אם היה זמן טוב להגיע לירושלים, זה עכשיו.

ימי חודש אלול ועשרת ימי התשובה בחודש תשרי הם ימים מיוחדים של סוף והתחלה, של התחדשות ושל התרגשות בקרב הציבור היהודי. ימים אלו, מהווים לקהל הרחב הזדמנות להגיע לירושלים וליהנות מהסיפורים שיש לאבנים לספר, לצד מזג האוויר הקריר בהרים, ואלפי מתפללים המגיעים מהארץ ומהעולם לשאת תפילותיהם.

מחלקת התיירות של הרובע היהודי יזמה סיורים מרתקים וייחודיים שמספקים חוויה ומידע על מנהג אמירת הסליחות בין כתלי הרובע היהודי. סיורי הסליחות של החברה לשיקום ופיתוח הרובע יתחילו בשערי העיר העתיקה, ימשיכו אל תוך הסמטאות הקסומות של הרובע היהודי ואתריו, ויסתיימו בכותל המערבי.

בסיורים ישולבו שחקנים מקצועיים שיכירו למשתתפים את הנוסחים והמנהגים של העדות השונות ויקרבו את המטיילים לאבני העיר העתיקה, שמזכירות לנו 3,000 שנים של נוכחות יהודית בירושלים.

הסיורים עוברים דרך אחד מבתי הכנסת העתיקים ביותר שקיימים היום של הקהילה המרוקאית ברובע היהודי, בית כנסת "צוף דבש". שם יפגשו בשחקן – גבאי בית הכנסת שיקבלם בקריאת 'סליחות' והשכמה כפי שהיה נהוג בעבר. במקום ילמדו המבקרים על השוני בין הנוסחים השונים של הסליחות בעדות השונות.

מבית הכנסת, ימשיכו המבקרים דרך הסמטאות הציוריות של הרובע היהודי לרחבת הקארדו, יקבלו הסבר על המקום ויכנסו לבית הכנסת החורבה דרך המעבר החדש שנחשף לאחרונה מתחת לקשת הביזנטית שנפתחה לציבור הרחב רק לפני מספר חודשים. בית הכנסת החורבה הינו אחד המרהיבים שיש ברובע ובו ארון הקדוש הגבוה בעולם. המבקרים ישמעו את סיפורו של בית הכנסת שנחרב ונבנה מחדש, ויעלו מעלה אל כיפתו, שם יתפעלו מתצפית 360 מעלות על העיר העתיקה. התצפית היפה ביותר שקיימת היום על העיר העתיקה של ירושלים.

הסיורים מתקיימים בימים ראשון עד חמישי בערב לתקופה זמן עד 19.9 בשעות 19:00 ו-22:00. אורך הסיור- כשעתיים וחצי. עלות הסיור הינה 65  ₪ למשתתף.

למידע נוסף כנסו לאתר האינטרנט של החברה לפיתוח הרובע היהודי:  www.rova-yehudi.org.il .

קרדיט  טל מרום
קרדיט טל מרום

תגובות

להשאיר תגובה