"כולם מדברים על כך שמנחם בגין ז"ל היה ממשיך דרכו של ז'בוטינסקי, אבל שוכחים את יצחק שמיר ז"ל. שמיר היה גדול תלמידיו של זאב ז'בוטינסקי. הוא פעל ללא לאות לביצור הרוב היהודי תוך שמירה על ארץ ישראל. הוא היה מפקד הלח"י הנוקשה וגם המנהיג שהוביל לאחדות", בדברים האלה פתח נריה מאיר, ראש ההנהגה העולמית של תנועת בית"ר, את נאומו מול כ-150 בוגרי התנועה שהגיעו לירושלים לציין את השנה ה-78 למותו של מייסד התנועה, זאב ז'בוטינסקי- כ"ט בתמוז.

מאיר מזכיר לבאים כי יש הנוטים לשכוח את מורשתו של ראש ממשלתה השביעי של מדינת ישראל, שהיה מראשי ה"מוסד" וממפקדי הלח"י. דווקא ביום אזכרתו של ז'בוטינסקי, בחרה בית"ר העולמית להנציח את מורשתו דרך סיורים וכנסים שיפארו את מורשתו, בין היתר, העובדה כי שמיר הנהיג את ממשלת האחדות הלאומית הנחשבת עד היום למודל של אחדות בין המגזרים השונים. השנה, מציינים 30 שנה לממשלת האחדות הלאומית.

חלק מפעילותיו של שמיר הוקדשו לאחדות העם תוך הגדלת הייצור והעלאת עולים חדשים לישראל. מטרת יום העיון הייתה לחשוף את משתתפיו לשיח הציבורי בישראל ולשאלה: האם תיתכן אחדות בעם? דרך מבט עיניו של שמיר ותשוקתו לראות את העם השלם מאוחד באדמת מולדת.

הסיור נסב סביב תחנות בחייו של שמיר- מימיו כלוחם מחתרת עד לכהונתו כראש ממשלה ודרך נאמנותו הבלתי מתפשרת לעם ולארץ. הבוגרים ביקרו בתצפית ארמון הנציב, שכונת ימין משה ומוזיאון אסירי המחתרות.

 

תגובות

להשאיר תגובה