פסטיבל "אקי-נו" ("סתיו")  לקולנוע יפני שיתקיים זו השנה השנייה  בין התאריכים 31-24 באוקטובר בסינמטקים של חולון, ירושלים, ת"א חיפה והרצליה.

9 הסרטים שיוקרנו בפסטיבל ישקפו את מיטב העשייה הקולנועית העכשווית והעדכנית מיפן בשנתיים האחרונות מהז'אנרים השונים:  דרמות משפחתיות, מתח, אנימציה, קומדיה ואימה המנהל האמנותי והאוצר של הפסטיבל הוא רוני מהדב – לוין , מנהל סינמטק חולון . הפסטיבל מתקיים בתמיכת שגרירות יפן בישראל וקרן יפן.

את הפסטיבל יפתח סרטה החדש של נעמי קוואסה "אל האור"  שהשתתף בתחרות הרשמית של פסטיבל  "קאן" האחרון ויוקרן בהקרנת טרום בכורה בישראל אדיבות "קולנוע חדש".

בנוסף יוקרנו בפסטיבל סרטים עטורי שבחים מארץ השמש העולה, כולם בבכורה ארצית ובהם:  סרטו החדש של קיושי קוראסאווה "לפני שנעלם" שהוקרן במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן 2017 ו"גוקורוקו" סרט ביכורים של קיי אישיקאווה שהוקרן בפסטיבל ונציה 2016.

כמו כן , יתקיימו אירועים מיוחדים, סדנאות והרצאות סביב תרבות יפן בסינמטקים השונים. לדברי רוני מהדב- לוין  " אנחנו גאים להמשיך את הפסטיבל למהדורתו השנייה בעקבות הביקוש וההיענות בשנה שעברה ומקווים שתיהנו מהתמהיל המיוחד שנציג במעל 40 הקרנות ברחבי הארץ. על אף היותה אחת מתעשיות הקולנוע הגדולות והמגוונות בעולם, תעשיית הקולנוע היפני לא תמיד מוכרת לקהל המערבי ככלל והישראלי בפרט. הצלחתו הגוברת של הקולנוע היפני בשוק הבינלאומי והפרסים הרבים בפסטיבלים, לצד העניין הגובר של הקהל הישראלי בתרבות היפנית על כל פניה –  מצדיקים הזדמנות זו של חגיגה לקולנוע היפני ומתן האפשרות לקהל הישראלי לצפות בבכורות של סרטים שנוצרו בשנה, שנתיים האחרונות "

אירוע הפתיחה יתקיים ב 24 באוקטובר בסינמטק חולון במעמד שגריר יפן בישראל מר ' קוג'י טומיטה.

תגובות

comments